تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۱۰/۰۵ - ۱۰:۵۹ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 36891

خوب بد جلفدر حالیکه ۱۷ دی ماه اسامی فیلم های پذیرفته شده در جشنواره فیلم فجر امسال اعلام خواهد شد، چند فیلم متقاضی هنوز در مرحله فیلمبرداری هستند.

به گزارش سینماسینما، جشنواره فیلم فجر به عنوان مهمترین رویداد سینمایی کشور همه ساله میزبان تعداد زیادی از تولیدات سینمای ایران است و امسال نیز از چند ماه مانده به شروع این رقابت، فیلمسازان زیادی متقاضی حضور در این رویداد بزرگ فرهنگی و هنری شدند. از چندی پیش خبرهای مختلفی درباره حضور فیلم‌ها در جشنواره سی و پنجم به گوش می‌رسید اما حالا با مشخص شدن لیست نهایی فیلم‌های حاضر در جشنواره می توان به معرفی برخی از این آثار پرداخت. تا به امروز بیش از ۹۰ فیلم فرم جشنواره را پر کرده‌اند، این در حالی است که تعداد زیادی از این فیلم‌ها آماده نمایش هستند و باقی آثار متقاضی حضور در جشنواره امسال یا در پایان راه فیلمبرداری‌اند و یا آخرین مراحل فنی را پشت سر می‌گذارند.

نکته جالب توجه در میان لیست فیلم‌هایی که فرم شرکت در جشنوراه را پر کرده‌اند حضور چهار کارگردان با دو فیلم است. حسین شهابی با دو فیلم «دوران سرطانی» و «آزاد به قید شرط»، حمید نعمت‌الله با «رگ خواب» و «شعله‌ور» حسین قناعت با «دزد و پری ۲» و «قرمانان کوچک» و محمد پرویزی با «سمفونی تولد» و «لابی» از جمله کارگردان‌هایی هستند که دو فیلم در جشنواره سی و پنجم دارند. در گزارش زیر مهمترین فیلم‌های شرکت کننده در جشنواره امسال را با تقسیم بندی آماده نمایش، در مرحله فنی و در حال فیلمبرداری مورد بررسی قرار دادیم. نکته دیگر تعداد زیاد سینماگران جوانی‌ست که امسال متقاضی حضور در جشنواره فجر شده‌اند.

آماده نمایش‌ها

در میان آثار شرکت کننده در جشنواره امسال فیلم های «یادم تو را فراموش» به کارگردانی و تهیه کنندگی علی عطشانی، «کارت پرواز» به کارگردانی و تهیه کنندگی مهدی رحمانی، «رگ خواب» به کارگردانی و تهیه کنندگی حمید نعمت‌الله، «کمدی انسانی» به کارگردانی و تهیه کنندگی محمدهادی کریمی ، «یو آ» (کارواجار ) به کارگردانی آناهید آباد و تهیه کنندگی تقی علیقلی زاده، «سندباد و سارا» به کارگردانی فریال بهزاد و تهیه کنندگی غلامرضا آزادی، «فصل نرگس» به کارگردانی نگار آذربایجانی و تهیه کنندگی سحرصباغ سرشت، «در سکوت» به کارگردانی ژرژ هاشم زاده و تهیه کنندگی سعید ملکان، «یک روز بخصوص» به کارگردانی و تهیه کنندگی همایون اسعدیان، «نگار» به کارگردانی و تهیه کنندگی رامبد جوان، «آپاندیس» به کارگردانی حسین نمازی و تهیه کنندگی مقصود جباری، «دو دزد و دو پری» به کارگردانی حسین قناعت و تهیه کنندگی بهروز مفید، «کارگر ساده نیازمندیم» به کارگردانی و تهیه کنندگی منوچهر هادی، «هجوم» به کارگردانی شهرام مکری و تهیه کنندگی سپهر سیفی، «مرداد» به کارگردانی بهمن کامیار و تهیه کنندگی محمود فلاح، «مادری» به کارگردانی رقیه توکلی و تهیه کنندگی سیاوش حقیقی، «خوب، بد،‌جلف» به کارگردانی پیمان قاسم خانی.

«سمفونی تولد» به کارگردانی محمد پرویزی و تهیه کنندگی احسان رسول‌اف، «بی نامی» به کارگردانی علیرضا صمدی دارافشانی و تهیه کنندگی مجید رضابالا و «زرد» به کارگردانی مصطفی تقی زاده و تهیه کنندگی کامران مجیدی،«پایان رویاها» به کارگردانی و تهیه کنندگی محمدعلی طالبی، «فِراری» به کارگردانی علیرضا داوودنژاد و تهیه کنندگی جهانگیر کوثری، «بی سایه» به کارگردانی و تهیه کنندگی ابوالفضل صفاری، «ماهی گوشواره دار» به کارگردانی و تهیه-کنندگی علیرضا سعادت نیا، «پدیده» به کارگردانی علی احمدزاده و تهیه کنندگی مصطفی شایسته، «دوران سرطانی» به کارگردانی و تهیه کنندگی حسین شهابی، «لرد» به کارگردانی و تهیه کنندگی محمد رسول اف، «خرگیوش» به کارگردانی مانی باغبانی و تهیه کنندگی حبیب اسماعیلی، «دختری با شال قرمز» به کارگردانی قاسم فهیم خواه و تهیه کنندگی جهان خادم المله، «چراغ های ناتمام» به کارگردانی مصطفی سلطانی و تهیه-کنندگی مجید اسماعیلی، «ماه گرفتگی» به کارگردانی مسعود اطیابی و تهیه کنندگی هادی انباردار.

«ساحل امن» به کارگردانی کرامت پورشهسواری و تهیه کنندگی روح الله خوشکام، «یک قناری یک کلاغ» به کارگردانی اصغر عبدالهی و تهیه کنندگی علی حضرتی، «ایتالیا ایتالیا» به کارگردانی کاوه صباغ زاده و تهیه کنندگی مهدی صباغ زاده، «سهیلا» به کارگردانی محمود غفاری و تهیه کنندگی امیر سیدزاده، «قهرمانان کوچک» به کارگردانی حسین قناعت و تهیه کنندگی بیتا منصوری، «لابی» به کارگردانی محمد پرویزی و تهیه کنندگی امیرشهاب رضویان، «گشت ارشاد۲» به کارگردانی و تهیه کنندگی سعید سهیلی، «عطر شیرین، عطر تلخ» به کارگردانی و تهیه کنندگی داوود محمدی، «برف سرخ» به کارگردانی بهرام توکلی و تهیه کنندگی مسعود ردایی از جمله فیلم‌های آماده نمایش جشنواره امسال هستند که برخی نسخه‌ اولیه فیلم را نیز به دفتر جشنواره ارائه داده‌اند.

فیلم‌هایی که مراحل فنی را می‌گذرانند

«قاتل اهلی» به کارگردانی مسعود کیمیایی و تهیه کنندگی منصور لشکری قوچانی که همچنان بر سر آن اختلاف هست نیز از جمله فیلم‌هایی است که هنوز بر سر حضورش در جشنواره اختلاف نظر وجود دارد. مسعود کیمیایی مدعی شده هنوز بخش‌هایی از فیلم که بیشتر مربوط به بازی پولاد کیمیایی است هنوز باقی مانده است اما لشکری قوچانی اخیرا اعلام کرده مخاطبان این فیلم را ببینند بعد درباره‌اش قضاوت کنند. «برگ جان؛ یک تعبیر عاشقانه» ساخته ابراهیم مختاری، در مرحله صداگذاری است،«اسرافیل» نیز روزهای پایانی تدوین را می‌گذارند و نسخه نهایی آن تا چند روز آینده تحویل دفتر جشنواره می شود.هدیه تهرانی ،پژمان بازغی، مریلا زارعی و… از بازیگران آن هستند. از دیگر فیلم‌هایی که در حال حاضر آخرین مراحل فنی‌شان را می‌گذرانند نیز می‌توان به «زیر سقف دودی»پوران درخشنده، «ملی و راه های نرفته اش» تهمینه میلانی، «سارا و آیدا» مازیار میری اشاره کرد. «هما کی می آید؟» به کارگردانی و تهیه کنندگی محسن دامادی، در حال حاضر در مرحله اتالوناژ (اصلاح رنگ) قرار دارد. «نرگس مست» به کارگردانی سیدجلال الدین دری و تهیه کنندگی عبدالله اسفندیاری نیز این روزها در حال آخرین مراحل صداگذاری است ، «تقصیر من نیست» به کارگردانی و تهیه کنندگی اسماعیل میهن دوست نیز آخرین مراحل فنی را می‌گذراند و«اباجان» به کارگردانی و تهیه کنندگی هاتف علیمردانی نیز در مرحله جلوه های ویژه است. همچنین «تابستان داغ» به کارگردانی ابراهیم ایرج راد و تهه کنندگی جواد نوروزبیگی نیز در مرحله ساخت موسیقی است، «سد معبر» به کارگردانی محسن قرایی نیز آخرین کراحل صداگذاری و میکس خود را پشت سر می‌گذارد، «نهنگ عنبر ۲ سلکشن رویا» به کارگردانی سامان مقدم نیز با پشت سر گذاشتن آخرین مراحل فنی برای نمایش در جشنواره سی و پنجم آماده می شود. «خانه کاغذی» به کارگردانی مهدی صباغ زاده و تهیه‌کنندگی تینا پاکروان نیز این روزها در مرحله ساخت موسیقی قرار دارد و فردین خلعتبری موسیقی این فیلم را می‌سازد. «بدون تاریخ، بدون امضا» وحید جلیلوند نیز هنوز در مرحله فنی قرار دارد اما به زودی آماده نمایش می‌شودف «بی حساب» مصطفی احمدی در مرحله ساخت موسیقی است و «بوف کور»احمدرضا معتمدی و «سوفی و دیوانه» مهدی کرم پور نیز آخرین مراحل فنی‌شان را پیش از حضور در جشنواره می‌گذراند. «رقص پا» به کارگردانی مزدک میر عابدینی نیز در مرحله صدا گذاری و ساخت موسیقی قرار دارد. «دعوتنامه» به کارگردانی مهرداد فرید نیز هنوز آماده نمایش نشده و در مرحله صداگذاری و ساخت موسیقی است.

آنهایی که هنوز در حال فیلمبرداری‌اند

اما در میان آثار متقاضی حضور در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر نام چند فیلم به چشم می‌خورد که هنوز فیلمبرداری‌شان به پایان نرسیده و با وجود اینکه فرم شرکت در جشنواره را پر کرده‌اند شاید فرصت حضور در این رویداد را پیدا نکنند.«ماجرای نیمروز» امیر حسین مهدویان از جمله فیلم‌هایی است که هنوز در مرحله فیلمبرداری است و همزمان با فیلمبرداری تدوین و صداگذاری می‌شود تا خودش را برای حضور در جشنواره آماده سازد. «گیلدا» به کارگردانی کیوان علیمحمدی و امید بنکدار ، «شنل» ساخته حسین کندری، «پشت دیوار سکوت» مسعود جعفری جوزانی،«شعله ور» به کارگردانی حمید نعمت الله، «ساعت ۵ عصر» ساخته مهران مدیری،«خفه گی» فریدون جیرانی، «کاناپه» کیانوش عیاری نیز از جمله فیلم‌هایی هستند که بخش‌هایی از آنها هنوز فیلمبرداری نشده و حضورشان در جشنوراه قطعی نیست.

منبع: خبرآنلاین

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها