تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۶/۲۹ - ۱۳:۱۹ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 66554

سینماسینما، علی پاکزاد – جعفر صانعی مقدم عضو شورای سیاست گذاری گروه هنرو تجربه تاکید کرد: فیلم «خانه پدری» با توجه  به نظر کارگردان، مطلوب است که اکران آزاد داشته باشد و هم در گروه هنرو تجربه نمایش داده شود.

به گزارش سینماسینما، بعد از اعلام اسامی پنج فیلم رفع توقیف شده توسط ابراهیم داروغه زاده معاونت ارزشیابی و نظارت گمانه زنی ها درباره چگونگی اکران این فیلمها به اوج خود رسید. داروغه زاده درباره چگونگی اکران فیلم «خانه پدری» کیانوش عیاری اعلام کرد که این فیلم در گروه هنروتجربه اکران خواهدشد. با این تفاسیر باید ببینیم که آیا کیانوش عیاری کارگردان فیلم «خانه پدری» نسبت به اکران این فیلم در گروه هنرو تجربه رضایت خواهد داد؟

جعفر صانعی مقدم عضو شورای سیاست گذاری گروه هنرو تجربه درباره فیلم «خانه پدری» کیانوش عیاری گفت: «مهمترین موضوع در ابتدا و زمانی که قرار است فیلمی در هنروتجربه نمایش داده شود، تمایل کارگردان و تهیه کننده است. هنرو تجربه با کمال میل تمایل دارد که فیلم آقای عیاری را نمایش دهد. آقای عیاری  عضو هیات امنای هنر و تجربه هستند و ما با هم غریبه نیستیم. اما حق آقای عیاری است که فیلم «خانه پدری» را در اکرانی با شکوه و به صورت عمومی نمایش دهد و این فیلم به صورت گسترده نمایش داده شود.»

او ادامه داد:« هنرو تجربه تمایل دارد که در کنار اکران عمومی ، این فیلم را نمایش دهد. البته من وآقای عیاری در تماس هستم و صحبت کرده ایم. به هر حال آقای عیاری گروه هنرو تجربه را دوست دارد. اما قطعا با نمایش فیلم به صورت عمومی و آزاد موافق است. برای ما آنچه که تمایل فیلمساز و تهیه کننده است اصل محسوب می شود. آقای عیاری داوطلب هستند که در کنار اکران عمومی این فیلم در گروه هنرو تجربه نیز نمایش داده شود. البته باید بگویم که گروه هنرو تجربه در هر صورتی تمایل به نمایش این فیلم دارد. ما هیچ فشاری بر روی کارگردان نمی اوریم.البته  تصمیم ارشاد این میان حائز اهمیت است. ما هم تصور می کنیم موفقیت اقتصادی فیلم «خانه پدری » در اکران عمومی تضمین شده است. من هم با اقای عیاری در این زمینه هم نظر و هم رای هستم.»

صانعی درباره ممیزی فیلم «خانه پدری» و نمایش آن در گروه هنروتجربه گفت:«ممیزی به عهده ارشاد است. اما در گروه هنروتجربه تمام تلاش ما این است، فیلمهایی که نمایش داده می شوند نیازی به ممیزی نداشته باشند. اما این موضوع که می گویند این فیلم خشن است را نمی پذیرم. باید به کارگردان مهمی مانند آقای عیاری احترام گذاشت.»

عضو شورای سیاست گذاری گروه هنرو تجربه درباره احتمال پایین کشیدن  فیلم «خانه پدری» در زمان اکران گفت:«در آن دوره هم ما محکم ایستادیم و گفتیم این فیلم در سالن های دیگر هم اکران شود. همان موقع سینما آزادی و فرهنگ  به همین دلیل تعویض شدند. تحریمی بود که حوزه هنری و شهرداری با هم اتخاذ کرده بودند که ما ناخوداگاه دو سالن را از دست دادیم.  قصد داشتیم این اکران ادامه پیدا کند اما  وقتی کارگردان دید که این فیلم از چهار سالن فقط دو سالن دارد رغبت برای ادامه اکران را از دست داد. اکنون چهار سالن در اختیار گروه هنروتجربه است و کسی دیگر نمی تواند درباره فیلمی تصمیم بگیرد. البته سالن نمایش خانه هنرمندان هنوز در اختیار شهرداری است. ما باید همه در کنار هم پای این فیلم ایستادگی کنیم که اگر سالنی را از دست دادیم، سالن های دیگر را جایگزین کنیم. نباید اجازه دهیم سازمان های غیرسینمایی برای این فیلم تصمیم گیری کنند و باید به کیانوش عیاری کمک کنیم. فیلم «خانه پدری» فقط یک صحنه دارد که محل اختلاف است. آن هم واقعا اینقدر که بر علیه آن تبلیغ کرده اند خشن نیست»

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها