تاریخ انتشار:۱۴۰۰/۰۹/۰۸ - ۱۴:۱۱ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 165078

رییس هیات مدیره انجمن تهیه‌کنندگان مستقل سینمای ایران با اعلام اینکه اولویت این انجمن حمایت از تولید و پخش است، گفت:‌ پخش غیرقانونی فیلم‌ها و سریال‌های خارجی در پلتفرم‌ها سبب بروز مشکلاتی در روند پیگیری سرقت آثار ایرانی در شبکه‌های خارجی شده است.

به گزارش سینماسینما ،سید غلامرضا موسوی درباره اولویت‌های هیات مدیره جدید این انجمن در گفت‌وگویی با ایسنا بیان کرد:‌ اصلی‌ترین موضوعی که هیات مدیره جدید انجمن تهیه کنندگان مستقل سینمای ایران بر آن تاکید دارد، حمایت از تولید فیلم سینمایی از مرحله دریافت پروانه فیلمسازی تا دریافت پروانه نمایش و پخش در سینما و مراکز دیگر است. با توجه به شرایط پیش آمده طبیعتا انجمن باید از همکاران حمایت بیشتری داشته باشد تا فیلم‌هایشان را بسازند و تولیدات خود را به خوبی عرضه کنند، بویژه آنکه یکی از مسائل مهم بعد از دریافت پروانه نمایش پخش فیلم در تهران و شهرهای دیگر است.

او با اشاره به تشکیل کمیته‌ای ویژه برای پیگیری امور نمایش فیلم‌ها در خارج از کشور که نیازمند حمایت بیشتری است، ادامه داد:‌ در این کمیته برای وی‌اودی‌های خارجی اقداماتی انجام شده اما نیاز است که پیگیری بیشتری صورت گیرد. در همین زمینه در هماهنگی با اتحادیه تهیه‌کنندگان مسئله کپی‌رایت را پیگیری خواهیم کرد که برای نمایش فیلم‌ها در خارج از کشور مشکلی نداشته باشیم؛ گرچه سرقت فیلم‌ها در خارج از کشور همچنان ادامه دارد. متاسفانه وقتی به همکاران خارجی خود متوسل می‌شویم آن‌ها هم گله‌مند هستند که در در وی او دی‌ های ایرانی و در بسیاری از سایت‌ها فیلم ها را بدون پرداخت حق کپی رایت نمایش می‌دهند، بنابراین نمی‌توانند در این زمینه به ما خیلی کمک کنند. با این حال  اگر در ایران برای این ماجرا اقدام شود، از سوی آن‌ها نیز کمک خواهد شد.

موسوی افزود: جدا از مسائل مربوط به حمایت از فیلم‌ها، کار دیگری که برای انجام آن جدی هستیم، تدارک یکسری برنامه‌های ماهانه با تهیه‌کنندگان عضو انجمن است تا ارتباط بیشتری برقرار شود و ضمن گفت‌وگو درباره مسائل جدید، مشکلاتی که از نگاه همکاران وجود دارد، هم حل و فصل شود.

اخیرا اولین جلسه هیات مدیره انجمن تهیه‌کنندگان مستقل سینمای ایران برگزار و اعضای هیات رییسه انتخاب شدند.

در این انتخابات سید غلامرضا موسوی به سمت رییس هیات مدیره، منیژه حکمت نایب رییس هیات مدیره، سلیمان علی محمد خزانه‌دار و یوسف صمدزاده به عنوان دبیر انجمن انتخاب شدند.

دیگر اعضای هیات مدیره انجمن تهیه‌کنندگان مستقل مرتضی شایسته، رضا درمیشیان، سعید خانی، ساسان سالور، خسرو امیرصادقی، محمد رضا مصباح و سید محسن جاهد هستند.  احمد احمدی هم به عنوان بازرس انتخاب شده است.

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها