تاریخ انتشار:۱۴۰۲/۰۷/۱۷ - ۲۲:۵۲ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 190728

آثار سه سینماگر ایران در پنجمین جشنواره فیلم چینه چیتا در کشور هلند به نمایش گذاشته می‌شود.

به گزارش سینماسینما، پنجمین جشنواره فیلم «چینه چیتا» از تاریخ ۱۷ تا ۲۲ اکتبر (۲۵ تا ۳۰ مهر ماه)در شهر تیلبورگ هلند برگزار خواهد شد و فیلم‌های «جنگ جهانی سوم» ساخته هومن سیدی، «دشمن» ساخته میلاد اعلمی محصول سوئد و «هفت زمستان در تهران» ساخته اشتفی نودرزل محصول آلمان و فرانسه در این جشنواره به نمایش گذاشته می‌شوند.

«جنگ جهانی سوم» که محمد اطبایی پخش بین‌المللی آن را برعهده دارد، پس از حضور موفق در جشنواره ونیز و کسب دو جایزه بهترین فیلم و بازیگر بخش افق‌ها، در سی و پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم توکیو، هشتمین دوره جشنواره فیلم جهان آسیا در لس‌آنجلس و جشنواره فیلم استکهلم سوئد نیز حضور موفقی داشت. همچنین در فهرست فیلم‌های جشنواره پالم اسپرینگز ۲۰۲۳ قرار گرفت و اخیرا هم سه جایزه اصلی بهترین فیلم، کارگردانی و بازیگر مرد (محسن تنابنده) را از جشنواره فیلم بلگراد در کشور صربستان دریافت کرد. این فیلم از سی و هفتمین جشنواره فیلم فریبورگ سوییس نیز جایزه ویژه هیات داوران مسابقه اصلی و نیز تقدیرنامه هیات داوران جوان را کسب کرد و اخیرا جایزه بهترین فیلم جشنواره استانبول و جایزه بهترین فیلم و بازیگر مرد نوزدهمین جشنواره فیلم «فانتاسپوآ» برزیل را نیز دریافت کرده است.

«جنگ جهانی سوم»، ششمین فیلم بلند هومن سیدی پس از «آفریقا»، «سیزده»، «اعترافات ذهن خطرناک من»، «خشم و هیاهو» و «مغزهای کوچک زنگ‌زده» است و روایت «شکیب» یک کارگر روزمزد بی‌خانمان (با بازی محسن تنابنده) است که هرگز نتوانسته با از دست دادن همسر و پسرش در زلزله سال‌ها پیش کنار بیاید. در طی چند سال گذشته، او با یک زن کر و لال، به نام لادن رابطه برقرار کرده است.

منبع: ایسنا

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

 

آخرین ها