تاریخ انتشار:۱۴۰۱/۰۳/۲۷ - ۱۵:۵۱ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 176632

جواد نوروزبیگی تهیه کننده فیلم برادران لیلا در گفتگو با امیرعباس صباغ مجری و سردبیر برنامه سینمامعیار در خصوص حواشی مجدد بوجود آمده پیرامون حضور این فیلم در جشنواره جهانی فیلم مونیخ به بیان دیدگاه های خود پرداخت.

به گزارش سینماسینما ،در این برنامه که علی رغم دعوت چندباره از مدیران سازمان سینمایی کسی حاضر به حضور نشده بود، نوروز بیگی با انتقاد از حواشی بوجود آمده پیرامون فیلم که بخشی از آن از طرف مدیران سازمان سینمایی و بخشی دیگر توسط گفتگوهای عوامل فیلم در جشنواره کن رخ داد و حالا کلیت فیلم تحت الشعاع این حواشی قرار گرفته گفت: برادران لیلا در یک شورای اولیه که با نظر رئیس سازمان سینمایی تشکیل شد قبل از حضور در جشنواره کن، ۲، ۳ مرتبه دیده شد و افراد حاضر در این شورا (محمدخزاعی، حبیب ایل بیگی، محمدحسین نیرومند، پژمان لشگری پور و هم میرزاخانی) ۸ اصلاحیه به فیلم دادند که ۳، ۴ مورد آن همان موقع اعمال شد و من و سعید روستایی تعهد دادیم بعد از نمایش فیلم در کن راجع به بقیه موارد به تعامل برسیم. وی ادامه داد: بر اساس سنوات گذشته که تا دولت قبل هم روال عادی بود، فیلم بعد از مونتاژ اولیه به خارج از کشور فرستاده شد و هم مورد توجه پخش کننده خارجی قرار گرفت و هم در جشنواره کن مورد پذیرفته شد. مدیریت جدید سینما البته معتقد است در گذشته قانون رعایت نشده و هر فیلمی برای نمایش در خارج از کشور حتما باید پروانه نمایش بگیرد و ما هم این نکته را قبول داریم ولی این فیلم در دولت قبل پروانه ساخت گرفت و نمایش اش به دولت جدید رسید و ما هم طبق همان روال مرسوم گذشته عمل کردیم و از مدیران سینمایی خواهش میکنم اجازه دهند فیلم مسیر خودش را برود. برادران لیلا چه در کن و چه در مونیخ یا هر جشنواره دیگری نام ایران را در جهان مطرح می کند و برای سینمای ایران افتخار می آفریند، اگر مشکلی هست یا خطایی از من نوروز بیگی سر زده اینها را سر فیلم خراب نکنیم. این روزها آنقدر که برادران لیلا را مورد هجمه قرار می دهند به نظر می رسد فیلمی مانند عنکبوت مقدس برای برخی فیلم محترم تری از برادران لیلا شده در حالیکه فیلم ما بابت حضور عنکبوت مقدس در کن که می دانیم به چه دلیلی به آن جایزه دادند!، آسیب دید!

نوروز بیگی با اشاره به تلاش هایی که برای حل مشکل فیلم و تعامل با سازمان سینمایی داشته گفت: بعد از جشنواره کن درخواست کتبی صدور پروانه نمایش دادم و چندین مرتبه از مسئولان وزارت ارشاد پیگیر تشکیل جلسه حضوری شدم و اس ام اس دادم اما هیچ پاسخی نگرفتم، ما فکر می کردیم این گروه پشتیبان سینما هستند اما حالا می بینیم که خودشان را از ما دور می کنند و ما نمی خواهیم این فاصله بوجود بیاید و همچنان منتظر اعلام موضع سازمان سینمایی هستیم. اینکه یک فردی چه رفتاری انجام داده و چه اظهار نظری کرده یک بحث دیگری ست که ارتباطی به خود فیلم ندارد و هر کس مسئول رفتار و گفتار خود است. ما می خواهیم فقط به خود فیلم نگاه کنند و دیگر نمی دانم من تهیه کننده باید چکار کنم؟ چرا با من جلسه نمی گذارید؟ چرا باید از گوشه و کنار بشنوم که همه ما ممنوع الکار شده ایم؟ درست است که رسما چیزی به ما اعلام نشده اما این همه بی اعتنایی به درخواست برگزاری یک جلسه حضوری این شایعه را تقویت می کند. اگر اشتباهی کرده ایم حاضریم مجازات شویم اما هیچ ارتباطی به فیلم ندارد برادران لیلا یک فیلم بسیار خوب و ارزشمند است که برای مردم ایران ساخته شده و هیچ مشکلی برای اکران ندارد، آیا فقط باید یک سری کمدی خاص بدون هیچ داشته فرهنگی اکران شوند و آن وقت مردم از تماشای چنین فیلمی محروم شوند؟ همه حرف من این است که با ما جلسه بگذارید! این طور نباشد که فیلم را بلاتکلیف رها کنید و دو سه سال بعد که گروه دیگری آمد مثل همه دوره قبل و دوره خودتان در اولین اقدام فیلم های آرشیو شده را اکران کند! بگذارید فیلم مسیر خودش را برود و به ما یاد بدهید از این به بعد فیلم اگر هر جایی خواست برود حتما باید پروانه نمایش بگیرد! من از مسئولان ارشاد خواهش میکنم تدبیری کنند تا مشکل فیلم برای نمایش حل شود یا رسما اعلام کنند فیلم توقیف است و عوامل آن هم ممنوع الکار هستند! اینکه ما را از برگزاری یک جلسه محروم می کنند خیلی بد است و من می ترسم چند وقت بعد من را از ورود به وزارت ارشاد هم محروم کنند.

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها