تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۶/۱۷ - ۱۳:۱۶ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 121167

با دریافت جایزه بهترین فیلم ونیز توسط «جوکر» پیش بینی‌های فروش این فیلم در هفته ابتدایی اکران اوج گرفت.

به گزارش سینماسینما به نقل از سینما بِلِند، فیلم سینمایی جوکر با دریافت جایزه شیر طلایی ونیز، بالاترین جایزه این جشنواره تسلط خود را بر جوایز ونیز ۲۰۱۹ ثابت کرد.

واکین فینیکس در این فیلم نقش اصلی را بازی می‌کند که ریشه‌هایی در شخصیت‌های فیلم سینمایی «راننده تاکسی» و «سلطان کمدی» به کارگردانی مارتین اسکورسیزی دارد. گفته شده این فیلم ارتباطی هم به شخصیت بتمن نخواهد داشت.

از زمانی که جوکر در جشنواره فیلم ونیز نمایش داده شد، به عنوان یک فیلم استادانه شناخته شد و حالا با دریافت جایزه شیر طلایی، پیش بینی فروش این فیلم افزایش پیدا کرده و از محدوده ۸۵ میلیون دلار به حدود ۱۰۵ میلیون دلار رسیده است. به نسبت هفته گذشته این مقدار در حدود ۲۷ درصد افزایش داشته است.

این فیلم سینمایی از سوی منتقدان ونیز امتیاز بالایی را دریافت کرده است، تا کنون با نظرات منتقدانی که در سایت راتن تومیتو ثبت شده است، امتیاز این فیلم به ۸۵ درصد رسیده است. ماه گذشته برای افتتاحیه فیلم جوکر مقداری در حدود ۶۰ و نهایتا تا ۹۰ میلیون دلار برآورد شده بود که البته این مقدار هم برای تاد فیلیپس موفقیت بزرگی است.

اگر این اتفاق رخ دهد جوکر رکورد فروش فیلم سینمایی ونوم در گیشه ماه اکتبر را می‌شکند و به یکی از موفق‌ترین فیلم‌های رده سنی بزرگسال در این تاریخ محسوب می‌شود. همچنین با این مقدار فروش، این فیلم تعدادی از فیلم‌های سینمایی بر اساس کتاب‌های کمیک، مثل «شزم» (۵۳ میلیون دلار) و «مرد عنکبوتی: دور از خانه» (۹۲ میلیون دلار) را پشت سر خواهد گذاشت. این موفقیت بزرگی برای فیلمی که بودجه آن تنها ۵۵ میلیون دلار است، خواهد بود.

علاوه بر این در گیشه ماه اکتبر شاهد فیلم‌هایی که پتانسیل فروش بالا داشته باشند نخواهیم بود و جوکر می‌تواند در این ماه یکه تازی خود در گیشه را تکمیل کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها