تاریخ انتشار:۱۳۹۹/۰۹/۲۹ - ۱۳:۵۹ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 147026

آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار نماینده سینمای کانادا را واجد شرایط رقابت در شاخه بهترین فیلم بین المللی (غیرانگلیسی زبان) نشناخت.

به گزارش سینماسینما به نقل از ورایتی، فیلم «پسر بامزه» به کارگردانی «دیپا متا» به دلیل داشتن دیالوگ های بیش از حد انگلیسی، واجد شرایط رقابت در شاخه بهترین فیلم بین المللی نود و سومین دوره جوایز سینمایی اسکار معرفی نکرد.

با این وجود «کریستا دیکنسون» مدیر کمپانی تله فیلم کانادا اعلام کرده از این فیلم برای رقابت در شاخه بهترین فیلم و دیگر شاخه های عمومی جوایز اسکار ۲۰۲۱ حمایت خواهد کرد.

فیلم «پسر بامزه» که در کشور سریلانکا و در حال و هوای دهه ۷۰ و ۸۰ میلادی مقابل دوربین رفته، روایتگر داستان پسری به نام آرجی است که در میان افزایش تنش های سیاسی میان مردمان “سینهالی” به عنوان اکثریت و تامیل ها در اقلیت و در جامعه و خانواده ای بزرگ می شود که تفاوتهای خارج از هنجارهای اجتماعی را برنمی تابد.

امسال ۹۰ کشور نماینده رسمی خود را برای رقابت در اسکار ۲۰۲۱ به آکادمی معرفی کرده اند و فیلم «خورشید» به کارگردانی مجید مجیدی نیز نماینده سینمای ایران در این رویداد خواهد بود. آکادمی اسکار به زودی و به صورت رسمی فهرست فیلم های واجد شرایط رقابت در شاخه بهترین فیلم بین المللی اسکار ۲۰۲۱ را منتشر خواهد کرد.

سال گذشته، ۹۲ کشور در رقابت شاخه اسکار بین المللی حضور داشتند که در نهایت فیلم «اَنگل» ساخته «بونگ جون هو» از کره جنوبی موفق به کسب جایزه شد.

فهرست نامزدهای نهایی اسکار ۲۰۲۱ روز ۱۵ مارس (۲۵ اسفند) اعلام می شود و مراسم پایانی نود و سومین دوره جوایز سینمایی اسکار نیز ۲۵ آوریل ۲۰۲۱ (۶ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ ) برگزار خواهد شد.

منبع: ایسنا

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها