تاریخ انتشار:۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۱۸:۱۶ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 145072

اسلحه شون کانری در اولین فیلم جیمزباند به نام «دکتر نو» به حراج گذاشته شده است.

به گزارش سینماسینما، به نقل از رویترز، اسلحه دستی که توسط شون کانری فقید در اولین فیلم سینمایی جیمزباند استفاده شد، ماه آینده در یک حراجی هالیوود به فروش خواهد رسید.

این اسلحه نیمه اتوماتیک با مدل والتر پی پی انتظار می‌رود که در حدود ۱۵۰ الی ۲۰۰ هزار دلار در این حراجی که سوم دسامبر (۱۳ آذر) برگزار می‌شود، به فروش برسد. این سلاح به همراه مدل کوچکتر آن، به یکی از نماد‌ها و سلاح‌های شناخته شده این مجموعه سینمایی تبدیل شدند.

این اسلحه که اکنون از کار افتاده، توسط کانری در سال ۱۹۶۲ در فیلم «دکتر نو» استفاده شد. شان کانری که به عنوان نخستین بازیگر جیمزباند در فیلم‌های سینمایی شناخته می‌شود در ۳۱ اکتبر امسال در سن ۹۰ سالگی درگذشت.

مارتین نولان، رئیس حراج جولین‌ می‌گوید: سایه از نیمرخ جیمزباند در حالی که این اسلحه را نگه می‌دارد به یکی از نمادین‌ترین قسمت‌های مجموعه فیلم‌های جیمزباند تبدیل شده است.حراجی جولین می‌گوید این اسلحه در ابتدا به کمپانی تامین کننده سلاح‌های این فیلم یعنی «BAPTY» تعلق داشت که آن را در یک حراجی در سال ۲۰۰۶ به فروش رساند.

این اسلحه در صدر ۵۰۰ وسیله‌ای است که از یادگاری‌های هالیوود به فروش می‌رسد. در این حراجی کلاهی که تام کروز در فیلم «تاپ گان» پوشیده بود و همینطور اولین لباسی که توسط بانوی اول سابق آمریکا، میشل اوباما، پوشیده شد نیز در این حراجی به فروش می‌رسد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها