تاریخ انتشار:۱۳۹۴/۰۹/۱۶ - ۱۹:۰۲ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 6835

حسام نواب صفویحساب نواب صفوی بازیگر نام آشنا سینمای ایران علاوه بر بازیگری و فعالیت‌هایی که در عرصه موسیقی دارد، وکیل دادگستری هم هست. این بازیگر در گفت و گویی پاسخ سوالات ما را داد:

به عنوان یک وکیل حاضر هستید مدیر برنامه یکی از همکارانتان برای انجام کارهای سینمایی  شوید؟

سینمای ایران بیشتر یک سینمای رفاقتی است و آنقدر حرفه‌ای و جدی نشده است که بخواهد نیاز به مدیر برنامه داشته باشد و بیشتر همکاری‌های موجود در شرایط حال سینمای ایران به صورت دوستانه شکل می‌گیرد و نیاز به مدیر برنامه نیست.

آیا این موضوع صحت دارد که شریفی‌نیا در سینمای ایران باند دارد و به طور کلی سینمای ایران با باندبازی پیش می‌رود؟

شریفی‌نیا در واقع حکم دوست را برای من ندارد حکم یک برادر را برای من دارد. اولین باری که من برای کار کیف انگلیسی به دفتر آقای دری مراجعه کردم ایشان گفتند که آقای شریفی‌نیا باید شما را ببیند. من تصورم این بود که با یک باند خیلی عظیم مواجه می‌شوم و چه اتفاق‌هایی می‌افتد. آقای شریفی نیا برای نقش مورد نظر در آن کار گفتند که اگر تمام ایران را بگردیم ایشان مناسب‌ترین فرد هستند و در ذهن من این بود که برای این تعریف‌ها و ورود به این باند باید یک هزینه‌ای هنگفت پرداخت کنم و بعد از آنکه برای نوشتن قرارداد رفتیم من در تعجب کامل بودم که چیزی حدود ده برابر مبلغی که در ذهن من بود برای من چک نوشت و همچنان در ذهنم می‌گذشت که باید یک درصدی از این مبلغ را بابت ورود به این مجموعه پرداخت کنم اما این اتفاق نیفتاد.

به طور کلی شریفی‌نیا چگونه آدمی است؟

او در واقعیت نه باندی دارد و نه هیچ موضوع دیگری. آقای شریفی‌نیا واقعا انسان شریفی است و پشت سر او حرف‌های نامربوط زیادی زده می‌شود، او یک فرد هنرمند و کار بلد است.

اگر باندی وجود ندارد دلایل حضور مشترک شما و آقای شریفی‌نیا در کارهای مختلف چیست؟

من در سینمای ایران ۲۹ کار کردم که در این کار‌ها همکار مشترک زیادی داشتم. برای مثال با امین حیایی هشت کار مشترک دارم و با آقای شریفی نیا هم در چند کار باهم تلاقی داشتیم و این گونه نبوده که در هرکاری که حاضر بودم با نظر شریفی‌نیا باشد. برای مثال، در سریال معمای شاه شخص آقای ورزی بنده را انتخاب کرد. در سریال تبریز در مه هم به همین صورت بود و این قضیه باند در سینما کذب محض است و سینمای ایران یک سینمای رفاقتی است. وجود دارند افرادی که با پول می‌شود وارد سینما شد اما با پول نمی‌توان در سینما ماند و نمی‌توان در دل مردم جا پیدا کرد.

در مورد کلمات زیر نظرتان را بگویید:

محمد رضا گلزار: از دوستان قدیمی و همکاران خوب من هستند.

بهرام رادان: از دوستان قدیمی و بسیار خوب البته در خانواده سینمای ایران همه باهم دوست هستند.

رابطه گلزار و رادان به عنوان سوپر استارهای سینما چگونه است؟

 من اطلاعی ندارم، شما می‌خواهید من که یک وکیل هستم در مورد راز انسان‌ها و شکل رابطه اشان افشاگری کنم و من این کار را نخواهم کرد.

مسعود ده نمکی: یکی از افرادی که خدا بسیار دوستش دارد و هر کار که می‌کند با استقبال مواجه می‌شود. من در سه کاری که با او همکاری کردم نکته منفی از او ندیدم.

بهرام بیضایی: پایان کاری که خدمت ایشان بودم احساس می‌کردم یک بار دیگر در دانشگاه هنر لیسانس گرفتم. به قدری که استاد به جزییات و نکات ریز توجه می‌کند قابل تقدیر است.

کشف حجاب: من مورخ تاریخی نیستم. من یک حقوقدان هستم و سن من به این وقایع تاریخی قد نمی‌دهد.

منظور کشف حجاب‌هایی است که اهالی سینمای ایران را در گیر کرد؟

به نظرم کسی که در سینمای ایران رشد می‌کند مثل این می‌ماند که در یک خانه و خانواده بزرگ شده است و این درست نیست اساس و بنیان این خانه را زیر سوال ببرد.

مهناز افشار: همکار و دوست خوب من.

دکتر ظریف: وزیر محترم امور خارجه که کارشان را بسیار خوب بلد هستند.

بابک زنجانی: متهم نفتی که در دادگاه مشغول رسیدگی به پرونده ایشان است.

حاضر بودید وکیل بابک زنجانی می‌شدید؟

خیر من از ایشان دفاع نمی‌کردم. یک سری اختلاس‌ها صورت گرفته که باید به شدت مورد پیگیری قرار بگیرد. یک شخص در بهترین حالت برای زندگی ‌‌نهایت به یک ویلای خوب خانه و ماشین خوب نیاز دارد و اضافی این‌ها واقعا به کار نمی‌آید، نمی‌شود که طلا را خورد! و در شهری که مردمی حضور دارند که با فقر شدید مواجه هستند این کار ظلم بسیار بزرگی است. چیزی که در پرونده هست با مطالبی که ما در اخبار می‌خوانیم متفاوت است و من چون پرونده را نخواندم نمی‌توانم اظهار نظر کنم.

احمدی‌نژاد: ریس جمهور وقت بودند که در نوع خود قابل احترام است.

رسایی: بحث را سیاسی نکنید، جایگاه‌شان بسیار محفوظ است.

ضرغامی: ایشان را خیلی دوست دارم و بیشتر کارهای تاریخی بنده در زمان تصدی ایشان بوده است و مدیر بسیار لایقی هستند مثل مدیر فعلی جناب سر افراز.

عمو فیتیله‌ای: اقوام ایرانی را به هر گونه‌ای که هستند قابل احترام‌اند من در جریان جزییات اتفاقی که برای این عزیزان افتاد نیستم.

احسان علیخانی: دوست بسیار خوب من. در اولین عیدی که پدرم به رحمت خدا رفته بود ایشان مرا در برنامه نوروز به تلویزیون دعوت کرد.

فرزاد فرزین: دوست بسیار خوبم که در عرصه موسیقی همکاری مختلفی با یکدیگر داشتیم.

منبع: شفاف

برچسب‌ها:

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها