تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۲/۲۴ - ۰۹:۰۴ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 54791

الهام کرداهنرمندان عرصه سینما، تئاتر و موسیقی در همایش حامیان روحانی حاضر شدند و حمایت خود را از او اعلام کردند.

به گزارش سینماسینما، هنرمندان سینما، تئاتر و موسیقی، عصر شنبه ۲۳ اردیبهشت در همایش حامیان حسن روحانی در ورزشگاه ۱۲ هزار نفری آزادی حاضر شدند.

الهام‌ پاوه‌نژاد، داریوش کاردان، کامران تفتی، حسین زمان، سامان مقدم، کیومرث پوراحمد، باران کوثری، لیلی رشیدی، سحر دولتشاهی، امیرحسین رستمی، سروش صحت، لاله اسکندری، نازنین بیاتی، علی قربانزاده، رضا کیانیان و… از جمله هنرمندان حاضر در این مراسم بودند. برخی از این چهره‌ها در این همایش سخنرانی هم کردند.

داریوش کاردان در ابتدای این مراسم پشت تریبون قرار گرفت و گفت: «امروز هیچ گزینه دیگری جز حضور در اینجا نداشتم. دوباره ایران دوباره ایرانی تا ۱۴۰۰. به همه می‌خواهم بگویم بیرون از اینجا با آرامش و مثل دکتر روحانی متین و معتدل صحبت‌مان را نه با فریاد بلکه با رای‌مان در هفته آینده خواهیم گفت.»

داریوش کاردان

لیلی رشیدی عنوان کرد: «روزنامه کیهان به ما گفته بود در سیاست دخالت نکنید چون بویی از سیاست نبرده‌ایم. اما ما دلمان برای ایران می‌تپد برای همین همه را دعوت می‌کنیم به روحانی رای دهند من مطمئنم جامعه ایران هنوز آنقدر از آرمان تهی نشده که با وعده پول رای بدهد. آقای روحانی منتظریم تا ممنوعیت‌هایی که هیچ پایه و اساسی ندارد، برداشته شود. آقای روحانی آقای ظریف هم باید چهار سال بعد باشد.»

لیلی رشیدی

حسین زمان هم گفت: «من هنرمندی هستم که ۱۵ سال در حصر هنری هستم، امروز آمده‌ام به امپراطوری دروغ و تزویر نه بگویم و دورد می‌فرستیم به سید جلیل القدرمان سید محمد خاتمی.»

حسین زمان

کیومرث پوراحمد نیز تاکید کرد: «می‌خواهم به شما یادآوری کنم انتخابات شورای شهر را موقع رای دادن فراموش نکنید. من به لیست امید رای می‌دهم. شورای شهرهای پیشین افرادی را داشت که احمدی‌نژاد را شهردار کردند. همه ما که جمع شدیم می‌دانیم به روحانی رای می‌دهیم. سال ۸۴، ۱۸ میلیون نفر رای ندادند و احمدی‌نژاد رییس‌جمهور شد وظیفه ما این است که نزدیکان خود را متقاعد کنیم که رای بدهند و به حرف کسانی که خارج از کشور نشسته‌اند، گوش ندهند، به کسانی که حرف از تحریم می‌زنند گوش ندهند. ارتش آزادی بخش ایرلند ۹ سال جنگید و کشته داد و رفراندوم ایرلند شمالی را تحریم کردند و ایرانی جنوبی موفق شد در رفراندوم استقلال بگیرد اما ایرلند شمالی هنوز به بریتانیا وصل است. حاصل تحریم این است. باید اطرافیان را متقاعد کنیم در انتخابات شرکت کنند وگرنه به روزی می‌رسیم که حسرت احمدی‌نژاد را می‌خوریم.»

کیومرث پوراحمد

سحر دولتشاهی هم در ورزشگاه آزادی گفت: «من از اینجا ورزشگاهی که دختران بسیاری آرزو دارند فقط یک بار از حق حضور در آن برخوردار باشند، با شما درباره آزادی صحبت می‌کنم. بر آزادی سلام می‌کنم. جناب رییس‌جمهور سال‌های تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌ها و سیاست خانه‌نشینی زنان و نگاه‌های امنیتی بر زنان را فراموش نکرده‌ایم. من فراموش نکردم شما در چنین فضایی با وعده‌هایی از جنس عدالت جنسیتی آمدید. شما به ما وعده ایجاد فرصت‌های شغلی برابر و قول بازنگری در قوانین مدنی را دادید. آقای رییس‌جمهور منشور حقوق شهروندی روبه‌روی ماست. ما اعتقاد شما به وعده‌هایتان را باور داریم. در راس سیاست‌های شما فاصله از سیاست انکار و سرپوش گذاشتن بر آسیب‌های اجتماعی است ما مطالبات فراوانی داریم آمده‌ایم شما را در پیمودن این راه سخت همراهی کنیم. ما به عقب باز نمی‌گردیم.»

امیر جعفری

امیر حسین رسمتی هم گفت: «ما امروز آمدیم که بگوییم پشت آقای روحانی هستیم. ما برنگشتیم و برنمی‌گردیم.»

سامان مقدم، علی قربان زاده

سروش صحت نیز در سخنانی کوتاه گفت: «دوباره ایران و دوباره تکرار حماسه.»

لاله اسکندری هم در دو جمله تاکید کرد: «زنده‌باد اصلاحات. سعی کنید رای‌های خفته را بیدار کنید.»

الهام پاوه نژاد، مهران رنجبر

باران کوثری در این همایش با بغض گفت: «من در دولت قبل انتقاد کردم و ممنوع‌الکار شدم. به احترام بهاره هدایت‌ها و سید محمد خاتمی به روحانی رای می‌دهم. من به احترام مادر سهراب اعرابی در انتخابات رای می‌دهم.»
حسین زمان خواننده نیز در این مورد که چرا به همایش حامیان حسن روحانی آمده است توضیح داد: «من به جمع مردم آمده‌ام تا اعلام کنم به عنوان هنرمندی که ۱۵ سال است در حصرم، مخالف حصر و بندم و امیدوارم در آینده شرایط برای آزادی بیشتر و رهایی عزیزان در بندمان فراهم شود. امیدوارم این اتفاق بیفتد.»

باران کوثری

کامران تفتی بازیگر سینما و تلویزیون هم که از دیگر هنرمندان حاضر در ورزشگاه ۱۲ هزار نفری آزادی بود تصریح کرد: «ما تعهد دادیم و چهار سال پای آن ایستادیم و شاهد اتفاقات خوبی بودیم. امروز به این جا آمده‌ام تا از حسن روحانی حمایت کنم چون می‌خواهم طی چهار سال آینده اتفاقات بهتری بیفتد. ان‌شااله که یادمان نرود، یادمان نرود که در جمهوری اسلامی ایران زندگی می‌کنیم و مهم است که پای کسی که به فکرمان است، برایمان کار کرده و چیزهایی را کنترل کرده است بمانیم. یادمان نرود که این ستودنی است و ارزشمند.»

کامران تفتی

لیلی رشیدی بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون و از هنرمندان حامی حسن روحانی در مورد حق رای دادن گفت: «رای دادن حق من است و دلم نمی‌خواهد حقم را به دیگری بدهم. دلم می‌خواهد حق رای دادن برای من بماند و دلم می‌خواهد به کسی که دوستش دارم رای بدهم و دلم نمی‌خواهد مسیر اصلاحات را رها کنم.»

منبع: ایلنا، خبرآنلاین

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظرات شما

  1. نیلو
    ۱۴, دی, ۱۳۹۶ ۶:۱۵ ق٫ظ

    ینیا این هنرمندا سواد سیاسی که ندارن هیچ شعور درست و حسابی هم ندارن .اگه قرار بود ریییس جمهور عزیزتون براتون کاری کنه که چهار سال فرصت داشت

نظر شما


آخرین ها