تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۴/۱۸ - ۱۲:۴۴ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 116271

سیدعباس مجابی درباره اظهارات تهیه‎کننده سریال «امام علی» معتقد است که باید با دید تخصصی به مسایل نگاه کرد نه اینکه به‌دلیل گفتن حقیقت به او انگ مزدور بودن زد.
به گزارش سینماسینما، سیدعباس مجابی از فعالان در زمینه سینما و تلویزیون در حمایت از محمد بیک‌زاده تهیه‌کننده سریال امام علی (ع) تاکید کرد که به یک متخصص باید با دید تخصصی نگاه کرد نه اینکه به‌دلیل گفتن حقیقت به او انگ مزدور بودن زد.

سیدعباس مجابی درباره سخنان بیک‌زاده که واکنش‌هایی را به همراه داشت، گفت: «آقای بیک‌زاده فقط در مورد انتخاب فلان بازیگر، واقعیت را گفته‌اند. صرف عنوان نام دوتن از بازیگران دوره قبل از کسی مزدور نمی‌سازد.»

مجابی با اشاره به حواشی ایجاد شده در قید نام دو بازیگر و چهره پیش از انقلاب برای حضور در سریال امام علی (ع) توسط محمد بیک‌زاده بیان کرد: «بیایید آدم‌هایی باشیم که عینک خودمان را به دیگران ندهیم که از دید ما دنیا را ببینند. اگر او یک زمان کسی را مناسب ایفای یک نقش (فائقه آتشین و فردین) در یک سریال دانسته، مجرم نیست و اگر راستگویی کرده است، قابل احترام است نه لایق اتهام و تهمت و توهین و تحقیر.»

او ادامه داد: «آقای بیک‌زاده مذهبی‌ترین سریال ایرانی را ساخته است. ولی من نمی‌گویم او فردی مذهبی است، به صرف ساختن این سریال! ما ۸۰ میلیون سلیقه مختلف داریم. قرار نیست که همه را شبیه هم ببینیم، حتی ایشان روز اول گفتند من تهیه‌کننده‌ای هستم که علمی کار می‌کنم، کارگردان، نویسنده، فیلمبردار و … را خودم انتخاب می کنم. پذیرفتم! با تمام فیلمنامه‌نویسان دو نفری مصاحبه کردیم و ایشان با لحاظ قرار دادن نظرات بنده آنها را انتخاب کردند. انصافاً باید بگویم همه آن‌ها در برابر اطلاعات و تخصص آقای بیک‌زاده کم آوردند. برخی می‌گویند آقای بیک‌زاده شرایط رفتنش را فراهم می‌کند، اگر می‌خواست؛ تابه حال رفته بود. ولی مانده است و پنج سال در دورافتاده ترین نقاط ایران در حال جمع آوری قصه و داستان بوده است.»

مجابی در پایان بیان کرد: «۴۰ سال است فقط دافعه داریم، بر فرض که من اشتباهی کرده‌ام آیا باید تا آخر عمر شرف و اعتبارم برود؟ من از ملت ایران خواهش می‌کنم یک بار هم که شده دروغگویی را تکفیر کنیم و اگر کسی سعی در گفتن حقیقت داشت از زندگی ساقطش نکنیم.»

*عکس: لی‌لا رضایی

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها