تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۵/۱۵ - ۱۷:۵۴ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 62034

حمید نعمت اللهکارگردان فیلم‌های “آرایش غلیظ” و “رگ خواب” فیلمی مستند از کنسرت- نمایش “سی” خواهد ساخت.

به گزارش سینماسینما، حمید نعمت‌الله کارگردان که به عنوان مشاور در پروژهٔ «سی» فعالیت می کند، در نظر دارد فیلمی مستند از این کنسرت- نمایش بسازد.

این کارگردان که پیش از این سابقه همکاری با این دو هنرمند را در فیلم‌های سینمایی “آرایش غلیظ” و “رگ خواب” داشته است، حالا بار دیگر با آنان همکاری می‌کند.

علاوه بر آن آنسامبل “شهرزاد” نیز به نوازندگان بخش موسیقی این اثر اضافه شده و تمرینات فشرده و نهایی برای اجرا را پشت سر می‌گذارند. در این اثر با خوانندگی همایون شجریان و آهنگسازی سهراب پورناظری نوازندگانی چون حسین رضایى نیا: دف، بندیر، آزاد میرزاپور: تار، نگار خارکن: کمانچه، صراحی، آیین مشکاتیان: ضرب زورخانه، کوزه، مهیار طریحى: سنتور، ‌ حمید خوانسارى: بربت، آرین کشیشی: بیس، خورشید دادبه: رباب، شیده شکرابی: چنگ می‌نوازند و “سهراب پورناظری” نیز خود تنبور، سه‌تار و کمانچه می‌زند؛ علاوه بر آن آنسامبل شهرزاد: تینا جامه گرمی (ویولون)، یگانه حسینی نیا (ویولون)، نیلوفر سهی (ویولا) و نگار نوراد (ویولون‌سل) گروه نوازندگان را یاری خواهند داد.

“سی” از شانزدهم مرداد ماه در مجموعهٔ فرهنگی- تاریخی سعدآباد روی صحنه می‌رود و تا کنون به دلیل استقبال مخاطبان در چندین نوبت تمدید شده است و در جدید‌ترین اتفاق، بلیت‌فروشی این کنسرت- نمایش برای روزهای بیست و نهم مرداد و همچنین اول تا پنجم شهریور ماه  تمدید شده است.

“سی” نوشته نغمه ثمینی و با کارگردانی علی اصغر دشتی بر اساس سه داستان از داستان‌های شاهنامه – زال و رودابه، رستم و اسنفندیار و رستم و سهراب- از ۱۶ مرداد ماه در مجموعهٔ فرهنگی- هنری سعدآباد با تلاش برای بازسازی هویت ملی و با حضور تعدادی از چهره‌های موسیقی، نمایش و همچنین انیمیشن روی صحنه می‌رود.

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها