تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۱۰/۰۲ - ۰۷:۲۵ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 75565
روزنامه شرق در گزارشی نوشت: قرار بود ناصر ملک‌مطیعی پس از سال‌ها از قاب تلویزیون با طرفدارانش صحبت کند. این خبر از ساعات ابتدایی روز چهارشنبه هفته گذشته به‌واسطه صفحات مجازی دست‌به‌دست شد و بسیاری از خبرگزاری‌ها و رسانه‌های مکتوب به آن پرداختند.

حضور این بازیگر پیش‌کسوت پس از سال‌ها در رسانه ملی به اندازه وسعت انتشار خبرش، غافلگیرکننده و جذاب بود. حضور ناصر ملک‌مطیعی در برنامه «دورهمی» و گفت‌وگویش با مهران مدیری به‌سرعت خبرساز شد و هم‌زمان با این خبر، حضورش در برنامه‌ای دیگر با عنوان «من و شما» نیز توجهات بسیاری را به ویژه‌برنامه‌های شب یلدا در رسانه ملی و تغییر رویکرد این رسانه مبنی‌بر حضور بازیگری که سال‌ها در قاب تلویزیون دیده نشده است جلب کرد و طبعا بینندگان مشتاق تلویزیون پیگیر و علاقه‌مند حضور ناصر ملک‌مطیعی و شنیدن صحبت‌هایش بودند. گویا پخش ویژه برنامه «من و شما» به‌جای پخش در روز جمعه به چهارشنبه منتقل شد و قرار بود این برنامه زودتر از برنامه «دورهمی» روی آنتن برود، اما این برنامه که قرار بود با حضور ناصر ملک‌مطیعی و علی پروین، از شبکه شما پخش شود، لحظاتی پس از صحبت‌های ابتدایی مجری قطع شد و سپس، در زیرنویس تلویزیون اعلام شد که این برنامه، امشب به دلیل مشکل فنی پخش نمی‌شود. اما هادی قندی، تهیه‌کننده برنامه «من و شما»، به قطع این برنامه واکنش نشان داد. او با انتشار پستی در صفحه اینستاگرامش نوشت که خودش هم دلیل قطع برنامه را نمی‌داند.

قطعا کنجکاوی‌ها برای حضور ناصر ملک‌مطیعی به‌عنوان میهمان برنامه مهران مدیری جذاب‌تر بود، اما دقایقی پیش از آغاز زلزله تهران و در ابتدای پخش برنامه «دورهمی» و وقتی بسیاری نگاهشان به معرفی ناصر ملک‌مطیعی به‌عنوان میهمان برنامه بود، باز هم خبری از پخش گفت‌وگوی ملک‌مطیعی که به صورت تولیدی ضبط شده و آماده پخش بود، نشد. گمانه‌زنی‌ها بر سر اینکه به چه دلیل باوجود خبررسانی‌هایی که درباره حضور این بازیگر پیش‌کسوت در تلویزیون صورت گرفته و به‌نوعی اجازه حضور او در رسانه ملی صادر شده است، اما به‌ناگاه تلویزیون اقدام به قطع این دو برنامه در میانه‌های پخش کرد، بیان شد.

چندساعت پس از بحث‌هایی که در فضاهای مجازی و رسانه‌ها در مورد این اتفاق انجام شد، کانال برنامه کات از اتفاقات پشت‌پرده پخش‌نشدن این دو برنامه نوشت. طبق توضیحات این کانال خبری، ماجرا از این قرار بوده که آرش ظلی‌پور، مجری برنامه من و شما، چند روز پیش با همراهی عوامل برنامه‌اش، از مدیران تلویزیون مجوز حضور ناصر ملک‌مطیعی در تلویزیون را می‌گیرد. او سپس این بازیگر پیش‌کسوت را به برنامه‌اش دعوت می‌کند و ملک‌مطیعی دعوتش را می‌پذیرد و به شبکه شما می‌رود. برنامه به طور کامل ضبط و آماده‌ انتشار می‌شود. طبق کنداکتور رسمی تلویزیون، برنامه «من و شما» هر هفته، جمعه ساعت ۱۴ از شبکه شما پخش می‌شود. به همین خاطر ظلی‌پور و گروهش منتظر روز جمعه می‌مانند تا «آس» خود را رو کنند، اما در این میان اتفاق عجیبی رخ می‌دهد و آن هم اینکه خبر این ماجرا به گوش مشاور، دوست و همراه مهران مدیری می‌رسد و او در اقدامی غیرحرفه‌ای به مدیری پیشنهاد می‌دهد حالا که تا جمعه چندروزی باقی است و مجوز حضور ملک‌مطیعی در تلویزیون هم چند روز قبل صادر شده، بهتر است آنها سریع ملک‌مطیعی را به برنامه خود دعوت کنند و به برنامه من و شما رودست بزنند!

عجیب‌تر آنکه مدیری پیشنهاد همکارش را می‌پذیرد و ملک‌مطیعی را به‌سرعت به برنامه خود دعوت می‌کند تا افتخار اولین حضور ملک‌مطیعی در تلویزیون به نام او و برنامه‌اش ثبت شود. عوامل برنامه من و شما که متوجه این ماجرا می‌شوند تصمیم می‌گیرند همان‌طور که پیش از مدیری، ملک‌مطیعی را به برنامه خود آوردند، با هماهنگی مدیران شبکه شما، برنامه خود را این هفته به طور استثنا جلو بیندازند و روز چهارشنبه ساعت ۱۹ روی آنتن ببرند تا برنامه روز جمعه‌شان تحت‌تأثیر دورهمی قرار نگیرد. این بخشی از روایت این کانال خبری درباره حواشی حضور ناصر ملک‌مطیعی در تلویزیون بود.

از سوی دیگر امیرعلی ملک‌مطیعی، فرزند این بازیگر پیش‌کسوت، در بخشی از یادداشتش در واکنش به عدم پخش دو برنامه‌ای که ملک‌مطیعی در آنها حضور پیدا کرده بود، نوشت: «قرار بود که مصاحبه پدرم در برنامه (من و شما) و دیگر گفت‌وگویش در برنامه (دورهمی) از تلویزیون پخش شود، هر دو در یک روز البته، که هیچ‌کدام پخش نشد، دلیلش را نمی‌دانم. عده‌ای گفتند که دلیلش، رقابت بین سازندگان این دو برنامه بوده، هرکدام خواسته‌اند اولین برنامه‌ای باشند که ناصر ملک‌مطیعی را به مخاطبان نشان می‌دهند، عده‌ای گفتند؛ حضور ملک‌مطیعی باعث پخش‌نشدن و متوقف‌شدن این دو برنامه شده، شایعات مختلفی هست و دلایل متعدد، دنبال دلیلش نیستم، دنبال آرزویم هستم، می‌خواهم به آرزویم برسم، من منتظرم، هنوز هم پای تلویزیون نشسته‌ام، خسته‌ام اما نمی‌خوابم، در انتظار دیدن پدرم هستم. مسئولان محترم صداوسیما! با احترام، از شما می‌خواهم تصویر و مصاحبه پدرم ناصر ملک‌مطیعی را پخش کنید!به غیر از من، طرفداران و دوستداران پیر و جوان پدرم هم، مثل من منتظرند. ما چشم به راهیم / لطفا همراهی کنید به همراهی و همیاریتان بسیار خوش‌بینم و امیدوار…».

حواشی چرایی عدم پخش دو برنامه‌ای که با حضور ناصر ملک‌مطیعی در تلویزیون ضبط شده بود، همچنان ادامه دارد و قطعا بسیاری دنبال پاسخ شفاف‌تری از رسانه ملی برای این پرسش و البته پیگیر پخش این دو برنامه هستند.

باید حرمت این مرد را داشته باشیم
بهزاد فراهانی، بازیگر پیش‌کسوت سینما و تئاتر، نیز در واکنش به این اتفاق به گفت: «ناصر ملک‌مطیعی پدر سینمای ایران است و اگر ما این نامهربانی را در حق این مرد می‌کنیم مشکل از ماست، باید حرمت این مرد را داشته باشیم. آنچه که ناصر ملک‌مطیعی در شناسنامه‌اش دارد، هم شریف است، هم بالنده… اینکه تحت چه شرایطی و اعمال سیاست‌هایی، جلوی این شخصیت را گرفتیم و اگر نگذاشتیم سال‌هایی از زندگی‌اش را خوشبخت زندگی کند این مشکل ماست».

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها