تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۵/۳۱ - ۱۴:۴۲ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 63591
نخستین جلسه شورای سینمای مقاومت با حضور اعضای این شورا در بنیاد سینمایی فارابی برگزار شد.

به گزارش سینماسینما، محمدمهدی حیدریان رییس سازمان سینمایی در نخستین جلسه شورای سینمای مقاومت گفت: در طرح جامع سینما، اولویت‌مان در برنامه‌ریزی، ارتقای سطح صنعت سینما و تصویرسازی کشور است، چرا که در فضای مجازی بیشترین سهم را تصویر دارد و هدف اصلی‌ ما کسب سهم از بازار تصویری دنیاست. بنابراین باید سعی کنیم در تعامل با مخاطب، بیان تصویری داشته باشیم.

رییس سازمان سینمایی با تاکید بر اینکه بدون ناشر حرفه‌ای در صنعت نشر نمی‌توان در حوزه کتاب موفق بود، در حوزه سینما نیز با شیوه تهیه‌کننده‌مداری می‌توان در این عرصه گام‌های موفق برداشت.

تاکید کرد: در حوزه مقاومت که یکی از اصلی‌ترین مفاهیم انقلاب اسلامی است به مفهوم مقاومت پرداخته می‌شود، پس این نگاه باید همواره جاری باشد. از اعضای باتجربهِ این جلسه، انتظار می‌رود تا خود را به یک زمان و جغرافیای مشخص محدود نکنند و با توسعه و گسترش این حوزه، از تنوع و جذب مخاطبِ بیشتر نباید غافل ماند. شرط اصلی آن در وهله اول هم‌افزایی در حوزه فکر و سپس اجرایی کردن آن است.

در این جلسه علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی هدف از تشکیل این کارگروه را برنامه‌ریزی تولید محصولات سینمای ایران در حوزه سینمای مقاومت دانست و گفت: همگرایی و هم‌افزایی نهادهای سینمایی در حمایت از آثار سینمای مقاومت ضرورت دارد و به همین منظور اعضای این کارگروه ترکیبی از کارشناسان فرهنگی، هنرمندان و مسئولان خبره و دغدغه‌مند در این حوزه هستند.

او افزود: این اتاق فکر در مورد تولیدات حوزه های مختلف سینمای پایداری، دفاع مقدس و انقلاب اسلامی است، بنابراین تقویت و پشتیبانی فیلم‌های این حوزه نیز در دستور کار این کارگروه خواهد بود.

در نخستین جلسه شورای سینمای مقاومت، جمعی از کارشناسان خبره و مسئولان نهادهای متولی سینمای مقاومت حضور داشتند.

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها