تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۸/۱۴ - ۱۵:۳۴ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 71319

رئیس سازمان سینمایی می گوید: سیاست جدید وزارت ارشاد، پر رنگ شدن اسپانسرها «حامیان مالی» و حذف تشریفات هزینه بر از جشنواره ملی فیلم فجر به قصد صرفه جویی است.

به گزارش سینماسینما، محمد مهدی حیدریان ‌درباره تحولات پیش روی بخش ملی جشنواره فیلم فجر اظهار کرد: جشنواره به عنوان فعالیت مردمی این قابلیت را دارد که حامیان مالی مختلف از آن حمایت کنند که این حامیان می توانند فرهنگی نیز باشند.
وی افزود: جشنواره فیلم فجر به دلیل اینکه یک فعالیت میدانی است شکوه آن، با ظواهر و فعالیت هایی که در عرصه اتفاق می افتد سنجیده می شود و ما در عین حال که می خواهیم از این شکوه کم نکنیم، صرفه جویی هم انجام دهیم و تشریفات زاید را برداریم.
رئیس سازمان سینمایی ادامه داد: رویکرد ما در جشنواره این است که هزینه مراسم با درآمد فرهنگی که برای ما دارد سازگار باشد.
وی گفت: بخش عمده ای از جشنواره های کشور که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، متولی و مجری برگزاری آنهاست به جهت مادی و وقت سرمایه وزارتخانه را به خود معطوف می کند که به دستور سید عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیاست کلان این است که با بهره گیری از راهکارهای ممکن، راندمان را بالا ببریم.
حیدریان یادآور شد: برای بالا بردن راندمان باید ببینیم از هر جشنواره ای چه هدفی را دنبال می کنیم و کارکرد و هدفگذاری امروزی آنها را بازنگری کنیم.
جشنوارهٔ فیلم فجر مهمترین جشنوارهٔ سینمایی ایران است که از سال ۱۳۶۱ تاکنون معمولاً در میانه بهمن ماه هر سال در تهران برگزار می‌شود.
تاکنون ۳۵ دوره از این جشنواره برگزار شده است که آخرین آن در سال ۱۳۹۵ بود.

منبع: ایرنا

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها