تاریخ انتشار:۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۷:۳۷ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 142778

مستند «گفتنی‌های نمکی» با موضوع چگونگی ساخت فیلم «مسافران مهتاب» مهدی فخیم زاده برای نخستین بار از شبکه مستند پخش می شود.

به گزارش سینماسینما به نقل از روابط عمومی شبکه مستند، «گفتنی‌های نمکی» به کارگردانی علی فروزان نژاد از تولیدات شبکه مستند سیماست و سه شنبه ۱ مهر ساعت ۲۲:۳۰ پخش می‌شود.

این مستند در مورد چگونگی ساخت فیلم «مسافران مهتاب» است که توسط مهدی فخیم زاده کارگردان و بازیگر فیلم روایت می شود، در این فیلم مهدی فخیم زاده درباره بازیگری ، کارگردانی و تولید این فیلم و سپس اکران آن در سینما و پخش آن در تلویزیون توضیح می دهد.

«مسافران مهتاب» یکی از فیلم های نوستالژیک دهه شصت است که مخاطبان سینما و تلویزیون از آن استقبال کردند و آن را در خاطرات تصویری خود ثبت کرده اند، این فیلم بر اساس یک سوژه مستند ساخته شده است و فخیم زاده زمانی زیادی صرف پژوهش آن کرده است.

فخیم زاده با فیلم «مسافران مهتاب» در سینمای ایران مطرح شد و بعدها آثار خوبی را برای سینما و تلویزیون تولید کرد؛ بخش مهمی از «گفتنی های نمکی» به خاطرات این کارگردان اختصاص دارد.

«گفتنی‌های نمکی» در موسسه سینمایی برگ سبز تولید شده است و از دیگر عوامل آن می توان به کارگردان:علی فروزان نژاد،

تدوین و صداگذاری زهره شیرخانی، مدیر تولید امیر ابوالفتحی، تصویربردار امیر امانزاده، صدابردار پشوتن طهماسبی و تهیه‌کننده نجمه اسدالهی اشاره کرد.

«گفتنی‌های نمکی» سه شنبه ساعت ۲۲:۳۰ و چهارشنبه ساعت ۱۰:۳۰ از شبکه مستند پخش می شود.

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها