تاریخ انتشار:۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۴:۰۱ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 142392

هیئت‌انتخاب بخش «جشنواره‌جشنواره‌ها» شانزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، اسامی آثار «کوتاه داستانی، نماهنگ و پویانمایی» این بخش را اعلام کرد.

به گزارش سینماسینما به نقل از ستاد اطلاع‌رسانی شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، بنابراعلام دبیرخانه شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، اسامی آثار «کوتاه داستانی، نماهنگ و پویانمایی» بخش «جشنواره‌جشنواره‌ها»ی شانزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت از سوی هیئت‌انتخاب این بخش اعلام شد.

بر همین اساس در بخش برگزیدگان کوتاه داستانی: آب هرگز نمی‌میرد (حسین دارابی)، تمام مریم‌ها (محمدجلیل اسکندرزاده)، برای هانا (روح‌الله اکبری)، ولد (امیرعباس ربیعی)، اشکی در صفر (روح‌الله اکبری)، بادیه‌نشین (عماد سلمانیان)، دو خواهر (بیژن میرباقری)، رقاصک (امیر هنرمند)ُ و زنبوردار (محمد طالبی) با یکدیگر رقابت می‌کنند. 

در بخش «نماهنگ»، ارغوان (مهدیار عقابی)، حلول (امیر مهران)، خاک مهرآیین (جواد اشرفیان)، سرزمین با اصالت (جواد فلاحتی)، سفیر کربلا (سید عباس امامزاده) و لحظه‌های ماندگار (حسین ستاره) حضور خواهند داشت و در بخش «پویانمایی»: شهر خاموش (امیر مهران)، فهرست مقدس (محمد همدانی)، اگر من خلبان بودم (سهیل نیک‌سرشت)، پدر (سید محمدرضا خردمندان)، رقص قاصدک‌ها (وحید شاکری)، سنگ‌های سپید (فاطمه حسنی) و شهر من سردشت (زیبا ارژنگ) به رقابت می‌پردازند.

آثار منتخب مستند بخش جشنواره جشنواره‌ها اعلام شد

هیئت‌انتخاب بخش «جشنواره‌جشنواره‌ها» شانزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، اسامی آثار مستند منتخب این بخش را اعلام کرد. 

بر همین اساس، در بخش برگزیدگان مستند کوتاه: نامه‌ای از دمشق (مهدی ابراهیم‌خانی)، ایمیلیا (روح‌الله اکبری)، دلندروا (امیر پذیرفته)، لوتوس (محمدرضا وطن‌‍دوست)، ابوحمیظه (محمدعلی فارسی)، جزیره فارسی (سید محمدعلی صدری‌نیا)، سارو (محمد عبداللهی)، کشتی نوح (سودابه باباگپ)، هم‌نفس (احمد نیک‌فرجام) و وطن‌دوستی (مرتضی پایه‌شناس) در این جشنواره حضور دارند. 

همچنین، آخرین روزهای زمستان (محمدحسین مهدویان)، خاطرات خبرنگار جنگ (وحید چاووش)، رستاخیز (محمدعلی فارسی)، زنانی با گوشواره‌های باروتی (رضا فرهمند)، زندگی در ارتفاعات (عزیزالله حمیدنژاد)، زمناکو (مهدی قربانپور)، کویرس وطن کوچک من (سعید صادقی)، گلوله‌باران (مرتضی پایه‌‍شناس-حسین مومن)، برادران (مهدی نقویان)، به پشت تابلو نگاه کن/کشمیر (محسن برمهانی)، پل (امیرحسین نوروزی) و فیلم ناتمامی برای دخترم سمیه (مرتضی پایه‌شناس) آثار منتخب بخش مستند بلند بخش جشنواره جشنواره‌ها هستند.

اسامی داوران بخش سینمایی «جشنواره‌جشنواره‌ها» اعلام شد

اسامی هیات داوران بخش سینمایی «جشنواره‌جشنواره‌ها»ی شانزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت اعلام شد.

۷ داور این بخش به ترتیب حروف الفبا مهدی سجاده‌چی، ‌منوچهر شاهسواری، جمال شورجه، جواد شمقدری، ناصر شفق، محمدعلی نجفی و سید ضیا هاشمی هستند. 

در بخش «جشنواره جشنواره‌ها»ی شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، آثاری از سینمای انقلاب اسلامی، مقاومت و دفاع مقدس که در تمامی جشنواره‌های داخلی جایزه «بهترین فیلم» را در ۴۰ سال گذشته در قالب های «سینمایی»، «تله فیلم»، «کوتاه»، «مستند»، «پویانمایی»، و «نماهنگ» دریافت کرده‌اند، به مسابقه گذاشته می‌شود.

هیئت داوران این بخش هشت تندیس و دیپلم افتخار به بهترین فیلم بلند سینمایی، بهترین تله فیلم، بهترین فیلم بلند مستند، فیلم کوتاه مستند، فیلم کوتاه داستانی، بهترین فیلم بلندپویانمایی، بهترین فیلم کوتاه پویانمایی و بهترین نماهنگ اهدا خواهد کرد.

شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت در دو زمان ۳۱ شهریور تا ۶ مهرماه همزمان با هفته دفاع مقدس در بخش‌های «مدافعان سلامت»، «جشنواره جشنواره‌ها» و انتخاب استانیِ بخش «فیلمسازان بسیجی» و «نشان رسول» و یکم تا هفتم آذرماه همزمان با هفته بسیج در بخش‌های «سینمای ایران و جهان»، «سیدالشهدای مقاومت»، «روایت قلم»، «نقد و پژوهش تحلیل» و انتخاب برگزیدگان ملی «فیلمسازان بسیجی» به دبیری مهدی عظیمی‌میرآبادی به همت انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح برگزار می‌شود.

 

 

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها