تاریخ انتشار:۱۳۹۴/۰۶/۰۳ - ۱۸:۰۷ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 906

کارگردان “مزار شریف” در نوشتاری با اشاره به بخش خبری ۲۰:۳۰ که پنج‌شنبه ۲۹ مرداد ماه مصاحبه‌ای از او درباره‌ی جداسازی بخش ملی و بین‌الملل فیلم فجر پخش کرده است، نسبت به نحوه‌ی پخش این گفت‌وگو اعتراض کرد و از آن به عنوان “رفتار غیر حرفه‌ای” و “غیراخلاقی” نام برد و اتفاقی را که برایش افتاده است، شرح داد.

در بخش‌هایی از این نوشتار آمده است:«برنامه خبری ۲۰:۳۰ شبکه دو صداوسیما تا آنجا که بنده اطلاع دارم راهکاری بود از طرف عقلای صداوسیما برای مقابله با بخش‌های خبری شبکه‌های ماهواره‌ای؛ اما نحوه اجرا، میزانسن، رفتار و گفتار مجریان که کاملا آشکار و گل‌درشت یا به قول جوانان امروزی تابلوست. تقلیدی است مو به مو از برنامه خبری یکی از شبکه‌های ماهواره‌ای (البته خود این کج‌سلیقگی در جای خودش قابل بحث است).

چند روز پیش پنج‌شنبه ۲۹ مردادماه حدود ساعت ۱۳ و ۳۰ دقیقه خانمی که اگر لازم باشد، اسم ایشان را خواهم برد از طرف این برنامه یعنی خبر ۲۰:۳۰ با من تماس گرفتند و راجع به تغییر نام جشنواره فجر نظرم را پرسیدند. البته پرسش که چه عرض کنم بیشتر اصرار داشتند با استفاده از شعار حمایت از ارزش‌ها جوابی را از من دریافت کنند که مورد نظرشان بود. اما من همراهی نکردم و ظاهرا به مذاق ایشان خوش نیامد. این خانم دلسوز ارزش‌ها که از لابه‌لای حرف‌های بنده متوجه شده بودند حداقل در موضوع عدم تفکیک در دو بخش جشنواره با ایشان موافق هستم با قصد و نیتی مشخص برای استفاده از جایی معین که بعدا برای روشن شد، سوالی در این خصوص پرسیدند که بالطبع پاسخ‌اش پس از توضیح مفصل این جمله کوتاه یا چیزی شبیه به آن بود: «من با این تغییر مخالفم، کاملا مخالفم».( منظورم مخالفت با جدا کردن دو بخش مسابقه سینمای ایران و بین‌الملل نه تغییر نام فجر به ایران. )

همان شب بی‌خبر از همه جا یکی از دوستان با من تماس گرفت و در خصوص پخش برنامه ۲۰:۳۰ خبری داد که شنیدنش تنم را لرزاند. برنامه‌سازان این بخش صداوسیما احتمالا با توجیه حمایت از ارزش‌ها و مثل همیشه با هدف نجات اسلام و مسلمین که البته بر همه ما واضح و مبرهن است که اولین وظیفه رسانه ملی و صد البته برنامه‌سازان ۲۰:۳۰ شبکه دو سیما باشد، صدای بنده حقیر و جمله را به روش رابین هود مصادره کرده بودند و به دلخواه انتخاب کردند و به زعم خودشان و در جای خیر و مناسبش یعنی در بین صحبت‌های مخالفین تغییر نام فجر خرج کردند تا بتوانند مخالفی دیگر برای این تغییر نام بتراشند.

به این ترتیب بدون آنکه بخواهم و بدانم در بازی … شرکت داده شدم که همیشه از آن بیزار بودم و هستم….

سخن را کوتاه می‌کنم و با دعایی از عمق جان این شکواییه را به پایان می‌برم. به امید آنکه خوانندگان این ستون نام و عنوان مناسبی برای این رفتار پیدا کنند. خداوندا ما را در پناه خودت از شر شیاطین جن و انس حفظ بفرما و به ما توفیق خدمت به بندگان صالحت را عطاء بفرما.»

برچسب‌ها: ,

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها