تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۱۰/۰۲ - ۰۹:۲۹ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 75593
دبیر سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر تاکید کرد که تنها هیات انتخاب جشنواره، فیلم‌ها را مورد بررسی قرار داده و ورودی جشنواره را تعیین می کنند.

به گزارش سینماسینما، مهدی افتخاری دبیر شورای ارتقای آگاهی های عمومی قوه قضاییه صبح امروز ۲ دی ماه در جمع خبرنگاران بیان کرد: «در جشنواره فیلم فجر به عنوان کارگروه فنی فیلم ها را مورد بررسی قرار دادیم. امسال ورودمان جدی تر شده و حتی در انتخاب فیلم هایی که قرار است در جشنواره انتخاب شود نقش داشتیم.»

افتخاری تصریح کرد: «با معاونت سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مورد یک فیلم که نکات پیشگیرانه زیادی داشت صحبت کردیم که این فیلم در جشنواره حضور داشته باشد.»

این موضوع را از ابراهیم داروغه زاده دبیر سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر پیگیری کردیم که وی درباره این موضوع گفت: جشنواره ما یک جشنواره شاخص است و یک هیات انتخاب دارد و تنها این هیات انتخاب فیلم ها را می بینند هیچکس به جز هیات انتخاب فیلم‌ها را انتخاب نمی کند.

وی تاکید کرد: هیچ کس به جز هیات انتخاب نمی تواند در انتخاب فیلم ها نقشی داشته باشد.

مهدی قربانپور مدیر بخش «تجلی اراده ملی» نیز امروز در پاسخ به این سوال خبرگزاری تسنیم که در بخش از صحبت‌های افتخاری آمده است فیلم‌هایی را انتخاب کرده‌اند تا در جشنواره فیلم فجر حضور داشته باشند آیا امکان انتخاب آثار برای حضور در جشنواره فیلم فجر توسط قوه قضاییه وجود دارد؟ اعلام کرد: «به هیچ عنوان امکان انجام چنین اتفاقی وجود ندارد. هیئت انتخاب جشنواره فیلم فجر چندی پیش توسط دبیر سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر انتخاب شده است و در حال انتخاب آثار هستند. قوه قضاییه تنها می‌تواند از بین ۲۲ اثری که هیئت انتخاب جشنواره فیلم فجر آن‌ها را برگزیده‌اند، داوری کرده و به فیلمی که مورد توجه‌شان قرار گرفته‌ است جایزه اهدا کنند.»

منبع: خبرگزاری مهر

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها