تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۱۰/۱۵ - ۱۵:۴۲ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 38535

منتهیه‌کننده فیلم سینمایی «من» که از ۱۴ دی ماه در شبکه نمایش خانگی عرضه شده است، از دانلود نیم میلیونی و غیرمجاز این فیلم خبر داد و از این وضعیت گلایه کرد.

به گزارش سینماسینما، سعید خانی توضیح داد: از روز گذشته فیلم «من» در شبکه نمایش خانگی با تیراژ ۲۵۰ هزار نسخه توسط شرکت «هنر اول» توزیع شده است، این تیراژ برخلاف سال‌های گذشته که برخی فیلم‌ها تیراژ بیش از یک میلیونی داشتند؛ رقم نگران‌کننده‌ای است اما به دلیل کپی‌رایت‌ها و دانلودهای غیرقانونی، این تیراژ نسبت به سال‌های گذشته نزول پیدا کرده است.

او با بیان اینکه از روز گذشته که فیلم «من» در شبکه نمایش خانگی عرضه شده است بیش از نیم میلیون دانلود غیرقانونی شده است، در عین حال گفت: اگر همین نیم میلیون را مردم از سایت‌های قانونی دانلود می‌کردند، درآمدی برای صاحبان فیلم به دنبال داشت، خصوصا فیلمی چون «من» که توسط بخش خصوصی ساخته شده است.

خانی پیش بینی کرد: اگر به این شیوه دانلود غیرمجاز فیلم‌ها بخواهد ادامه پیدا کند، بخش خصوصی صدمه جدی می‌خورد.

او خطاب به مسوولان قوه قضاییه گفت: در حالی که قوه قضاییه برسر تیزرهای ماهواره‌ای فیلم‌ها برخوردهای جدی را با دست‌اندرکاران سینما آغاز کرده است، ای کاش در زمینه دانلود غیرقانونی فیلم‌ها نیز به صورت جدی با سایت‌های غیرمجاز برخورد کند.

تهیه‌کننده فیلم «من» ادامه داد: با این شیوه که ادامه پیدا کرده است، گویا ما به عنوان دست‌اندرکاران سینما کارمندان خوبی برای شبکه‌های ماهواره‌ای و غیرقانونی شده‌ایم تا فیلم‌هایمان را به سختی تولید کنیم اما به راحتی و به صورت رایگان بدون توجه به حقوق مادی و معنوی ‌شان عرضه شوند اما اگر رسیدگی‌ها در این زمینه جدی شود، قطعا تهیه‌کنندگان در این بخش درآمد خوبی خواهند داشت.

او از سایت‌هایی چون فیلم‌نت، فیلم‌مو، شاتل و… به عنوان سایت‌های مجاز نام برد که مردم می‌توانند با یک مبلغ ناچیز فیلم‌ها را دانلود کنند.

سعید خانی در پایان گفت: اهالی سینما نیز باید هر چه زودتر در یک اتحاد دسته‌جمعی بدون هیچ حواشی با هم هماهنگ باشند و بحث کپی‌رایت را جدی بگیرند تا حداقل دانلودهای غیرمجاز به حداقل برسد به هرحال این روند را نمی‌توان به طور دائم متوقف کرد اما می‌توان به حداقل رساند.

فیلم «من» به کارگردانی و نویسندگی سهیل بیرقی،داستان زنی به نام آذر است که اقدام به کارهای غیرقانونی و خلاف برای دیگران و کسب درآمد از این راه می‌کند.

لیلا حاتمی، امیر جدیدی، مانی حقیقی، بهنوش بختیاری، علیرضا استادی و… از جمله بازیگران فیلم «من» هستند.

منبع: ایسنا

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها