تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۳/۲۱ - ۱۸:۳۷ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 89131

اعضای هیات داوران بخش رقابتی جشنواره فیلم شانگهای چین با حضور چهره‌های مطرح سینمای بین‌الملل معرفی شدند.

به گزارش سینماسینما، امسال «جیانگ ون» کارگردان و بازیگر چینی ریاست هیات دوران بخش رقابتی جام طلایی بیست‌ویکمین جشنواره بین‌المللی فیلم شانگهای چین را بر عهده دارد که به عنوان بازیگر در فیلم‌هایی از «ژانگ ییمو» و هچنین «روگ وان: داستانی از جنگ ستارگان» بازی کرده و جوایز زیادی را از آن خود کرده است.

فیلم‌هایی که «جیانگ ون» در آنها بازی کرده تاکنون جوایز زیادی از جمله خرس طلای جشنواره برلین و گوی بلورین جشنواره کارلووی واری از آن خود کرده است. همچنین این سینماگر چینی به عنوان یکی از فیلمسازان نسل ششم سینمای چین محسوب می‌شود.

«ایلدیکو اِنیادی» کارگردان و فیلمنامه‌نویس مجاری که در سال ۲۰۱۷ با فیلم «در جسم و روح» برنده خرس طلای برلین شد، «نائومی کاواسه» سینماگر مطرح ژاپنی برنده جایزه بزرگ و دوربین طلایی کن، «سمیح کاپلان‌اوغلو» برنده جایزه خرس طلای بهترین فیلم جشنواره برلین با فیلم «عسل» در سال ۲۰۱۰، «دیوید پرموت» تهیه‌کننده نامزد اسکار آمریکایی، «کین هایلو» بازیگر، فیلمنامه‌نویس و تهیه‌کننده چینی و «چانگ چن» بازیگر تایوانی دیگر اعضای داوران بخش رقابتی جام طلایی جشنواره شانگهای ۲۰۱۸ را تشکیل می‌دهند.

در بخش رقابتی «استعدادهای جدید آسیایی» نیز «نانسان شی» تهیه‌کننده هنگ‌کنگی نیز در راس هیات داوران قرار دارد.

امسال در مجموع فیلم‌هایی از ۱۳ سینماگر ایرانی در جشنواره شانگهای پذیرفته شده است که از آن جمله می‌توان به حضور فیلم «هت تریک» ساخته رامتین لوافی‌پور در بخش رقابتی اصلی (جام طلایی)  و «درساژ» از پویا بادکوبه در بخش «استعدادهای جدید آسیایی» اشاره کرد.

بیست‌ویکمین جشنواره فیلم شانگهای از تاریخ ۱۶ تا ۲۵ ژوئن (۲۶ خرداد تا ششم تیر) در کشور چین برگزار می‌شود.

منبع: ایسنا

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها