تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۷/۰۵ - ۱۵:۵۹ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 67311
احمدرضا درویش کارگردان «رستاخیز» می‌گوید این فیلم مانند یوسف در چاه گرفتار شده است آن هم به دست برادران به ظاهر دلسوزش.

به گزارش سینماسینما، سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دو روز پیش در اولین نشست خبری خود درباه سرنوشت نهایی فیلم سینمایی «رستاخیز» به کارگردانی احمدرضا درویش بیان کرد که «این فیلم فعلا در ایران اکران نمی شود اما امکان نمایش خارجی دارد.»

از آنجا که انتظار می‌رفت کمیته رفع توقیف فیلم‌ها در سازمان سینمایی سرنوشت «رستاخیز» را هم مانند دیگر آثار به گونه‌ای تعیین کند که امکان اکران داخلی داشته باشد ولی سخنان وزیر جدید ارشاد را می‌توان تعیین کننده سرنوشت فیلم احمدرضا درویش دانست و اینگونه نتیجه گرفت که فعلا قرار نیست توقیف آن رفع و اکران داخلی شود.

از همین رو با احمدرضا درویش کارگردان این اثر که پیش از این اعلام کرده بود تا زمانی که «رستاخیز» اکران نشود دیگر فیلمی نمی‌سازد، گفتگوی کوتاهی داشتیم.

او که علاقه‌ای به گفتگو نداشت درباره این موضوع گفت: «من ترجیح می‌دهم در این باره همچنان سکوت کنم و به سکوتم ادامه دهم چون دلایلی هم برای این سکوت دارم. قبلا هم گفته‌ام که تا وقتی که «رستاخیز» اکران نشود دیگر فیلمی نمی‌سازم به همین دلیل گفتن این حرف ها دیگر تکراری است تا ببینیم چه چیز مقدر می‌شود.

درویش افزود: درباره اکران خارجی آن هم نمی‌توانم صحبتی کنم چون من کارگردان اثر هستم، البته در حال حاضر تلاش‌هایی برای این امر در دست انجام است اما اطلاع چندانی از جزییات این موضوع ندارم چون اکران خارجی «رستاخیز» جزو وظایف من نیست و به تهیه‌کننده و مالکان فیلم ربط دارد، من تنها فیلم را ساخته‌ام.

این کارگردان درباره ساختن فیلم دیگری گفت: ما فیلمساز هستیم و دوست داریم فیلم بسازیم اما این بچه‌ای که بزرگ کردیم مثل یوسفی است که در چاه گرفتار شده است آن هم به دست برادران به ظاهر دلسوز خود. با این وجود من از هیچکس هیچ گله و طلبی ندارم، زیرا ساختن «رستاخیز» شانس بزرگ زندگی من بوده و همین که این فیلم عاشورایی در کارنامه کاری من است برایم کافی است و باعث افتخار من است.

او در پایان بیان کرد: سرنوشت فیلم در دست صاحبش است و من از هیچکس شکایتی ندارم و همه را به خدا می سپارم و ضمن تشکر از دلسوزی همه بزرگان در راس مشکل «رستاخیز» قضاوت میان خود و دیگران را به خدا می سپارم.

منبع: مهر

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها