تاریخ انتشار:۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۱۰:۳۹ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 168019

کتاب «دنیای شیشه‌ای ۲ / تاریخچه اکسپوها از ۱۸۵۱ میلادی» در جریان بازدید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از اکسپو دوبی، در موزه اکسپو ثبت شد.

به گزارش سینماسینما و  به نقل روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی، محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بازدید از اکسپو ۲۰۲۰ دوبی کتاب «دنیای شیشه‌ای ۲» را که با مشارکت بنیاد رودکی منتشر شده، در ملاقات با مسئولان موزه اکسپو، برای ثبت در این موزه، اهدا کرد.
اسماعیلی یکی از نسخه‌های اهدایی را به‌رسم یادبود امضا کرد که به‌ عنوان کتاب فارسی‌زبان تاریخ اکسپو، برای ثبت در مقر اصلی موزه اکسپو در شانگهای چین، به نمایندگان ارشد این موزه اهدا شد.
موزه اکسپو که تحت نظارت سازمان جهانی نمایشگاه‌ها (بی آی ای) تاسیس شده است به ‌صورت سنتی در زمان برگزاری اکسپوهای جامع جهانی یا تخصصی بین‌المللی، با برپایی پاویونی در محل اکسپو، موزه موقت چندماهه اکسپو را راه‌اندازی می‌کند.
کتاب «دنیای شیشه‌ای / اکسپوهای جهانی از ۱۸۵۱ میلادی» تالیف علیرضا بهرامی، توسط انتشارات آرادمان و بنیاد رودکی منتشر و آذرماه امسال به‌عنوان متولی رویدادهای هنری اکسپو در تالار رودکی رونمایی شد.

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها