تاریخ انتشار:۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۲۳:۴۶ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 183792

پانصدوبیست‌وششمین برنامه سینماتک خانه‌ هنرمندان ایران به نمایش فیلم سینمایی «همه مردان رئیس‌جمهور» به کارگردانی آلن جی پاکولا اختصاص دارد.

به گزارش سینماسینما، پانصدوبیست‌وششمین برنامه سینماتک خانه‌ هنرمندان ایران که روز دوشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۱ از ساعت ۱۷ در سالن استاد ناصری برگزار می‌شود، به نمایش فیلم سینمایی «همه مردان رئیس‌جمهور» ساخته آلن جی پاکولا محصول ۱۹۷۶ اختصاص دارد.

پس از نمایش فیلم، نشست نقد و بررسی با حضور دکتر سعید ارکان‌زاده یزدی روزنامه‌نگار و دکترای فرهنگ و ارتباطات با موضوع «نسبت رسانه با قدرت» برگزار می‌شود.

«همه مردان رئیس‌جمهور» درباره تقلب انتخاباتی در زمان ریچارد نیکسون که به رسوایی واترگیت مشهور شد و استعفای نیکسون را از ریاست جمهوری آمریکا در پی داشت، است. این فیلم نامزد هشت جایزه اسکار بود که چهار جایزه را دریافت کرد.

داستان این فیلم بر اساس ماجرای واقعی نوشته شده‌است. ماجرایی که در ۱۷ ژوئن ۱۹۷۲ در دوره ریاست جمهوری ریچارد نیکسون از ستاد فرماندهی دموکرات‌ها در واشینگتن با دستگیری پنج سارق با وسائل مدرن استراق سمع آغاز می‌شود و با ورود باب وودوارد (رابرت ردفورد) گزارشگر تازه‌کار واشینگتن پست و کارل برنستاین (داستین هافمن) گزارشگر پرانرژی و پی‌گیر روزنامه وارد مرحلهٔ تازه‌ای می‌شود.

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

 

آخرین ها