تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۰۵/۲۶ - ۱۰:۵۰ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 24244

فاطمه معتمدآریا۱مراسم  اکران خصوصی فیلم سینمایی «حریر» جدیدترین ساخته فریال بهزاد و تجلیل از فاطمه معتمد آریا بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر شامگاه روز دوشنبه ۲۵ مرداد در فرهنگسرای اندیشه برگزار شد.

به گزارش سینماسینما، در ابتدای این مراسم فریال بهزاد در رابطه با چرایی تولید «حریر» گفت: این فیلم در مورد سلامتی است که موضوع بسیار مهمی‎‌ است و کمتر در جامعه ما و به خصوص سینما به آن توجه می‌شود.

وی ادامه داد: کمتر تهیه کننده ای تن به همکاری برای ساخت سوژه های خاصی مانند فیلم «حریر» می‌دهد اما آقای آزادی این کار را انجام داد. امیدوارم این فیلم در اکران و گیشه موفق باشد و مخاطبانی حتی اندک از آن لذت ببرند، آن وقت است که می دانم به خوبی کارم را انجام داده ام.

در بخش بعدی مراسم تجلیل از فاطمه معتمدآریا برگزار شد.

احترام برومند بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون که برای مراسم تجلیل از وی روی صحنه آمده بود ضمن ابراز خوشحالی از حضورش در این مراسم گفت: خوشحالم که معتمد آریا را از وقتی ۱۸ سال داشت، می شناسم. آن دورانی که در نمایش «یک جفت کفش برای زهرا» او را دیدم و گفتم که بازیگری توانمند به این عرصه اضافه خواهد شد.

وی سپس با اشاره به سابقه سینمایی فریال بهزاد اظهار داشت: این کارگردان نیز با همه مشقت ها کنار می آید و فیلم می سازد و به خصوص در بخش کودک که بسیار حائز اهمیت است با هر سختی ادامه کار داده است.

سپس لوح تقدیر توسط عوامل سازنده «حریر» به فاطمه معتمدآریا اهدا شد.

در بخش بعدی مراسم سیامک شایقی و سیروس الوند دو فیلمسازی بودند که توسط فریال بهزاد روی صحنه دعوت شدند.

سیامک شایقی نیز با ابراز خوشحالی از حضور در این مراسم اظهار داشت: خوشحالم برای دیدن فیلمی دعوت شدم که تهیه کننده و کارگردانش از همکلاسی های من بودند؛ بهزاد از فیلمسازان بی ادعایی است که در این سال ها کارکرده، اما قدرش را ندانستند. امیدوارم با این فیلم قدرش را بدانند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: من و فاطمه معتمدآریا کارمان را تقریبا همزمان در سینما آغاز کردیم. ایشان قله‌ های افتخار را در سینما فتح کرده‌‌اند و در آینده‌ هم این اتفاق تکرار خواهد شد.

سیروس الوند در بخش دیگری از این مراسم گفت: فریال بهزاد و غلامرضا آزادی از تحصیل کرده های سینما هستند و امیدوارم فیلمشان بفروشد.

وی سپس با توجه به مراسم تجلیل از فاطمه معتمدآریا اظهار داشت: اگر امثال دخترم ماهور الوند در تئاتر و سینما فعالیت می کنند، ریشه در درخشش و فعالیت های معتمد آریا دارد.

این کارگردان سینما خاطرنشان کرد: فاطمه معتمدآریا در سینمای ما یک نفر است و نمی ‌توان گفت: معتمدآریاها…! بزرگ ‌ترین خدمت ایشان به سینمای ایران در دهه شصت؛ پایان دادن به باور غلط کلیشه ‌ای نقش زن در سینمای آن دوره بود و زمانی که زن نقش عروسک و مانکن را داشت. او این باور غلط را در سینمای ایران از بین برد.

معتمدآریا نیز با ابراز خرسندی از حضورش در این مراسم اظهار داشت: از سیامک شایقی و سیروس الوند تشکر ویژه می‌کنم که به من اعتماد کردند چرا که من اولین تجربه‌های سینمایی‌ام را در فیلم این دو کارگردان به دست آوردم.

در بخش نهایی این مراسم پیام حسین سلیمانی بازیگر سینما و تلویزیون که به دلیل حضور در صحنه فیلمبرداری نتوانسته بود در مراسم حضور داشته باشد قرائت شد؛ در بخشی از این پیام آمده بود: از شما زندگی را آموختم، درست از لحظه ای که بیست سال پیش، سر به روی پایتان گذاشتم تا به حالا که سر به سرتان میگذارم و گاهی اذیتتان میکنم.

مادرم شما را مادر دیگر من می داند و خودم بی شک شما را آنگونه دوست دارم که هیچکس را نداشته ام.

بانو جان، قدردانی از شما کار سختی هست و خواهد بود. امروز کسانی کنارتان هستند که ثابت کنند بزرگ بانوی سینما هرگز فراموش نخواهد شد.

گفتنی است؛ در این مراسم هنرمندانی از جمله: بهرام دهقانی، قطب الدین صادقی، محسن قاضی مرادی، مهوش وقاری، محمد زرین دست، مرجان اشرفی زاده، سینا گنجوی، نادره ترکمانی، فرزاد اژدری، رهبر قنبری، داریوش باباییان، نعیمه نظام دوست، شراره رخام، فرج الله گل سفیدی، آتش تقی پور و… حضور داشتند.

فاطمه معتمدآریا فاطمه معتمدآریا۲۲ فاطمه معتمدآریا۳۳

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها