تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۵/۲۶ - ۱۵:۲۶ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 94204

در پی درگذشت عزت‌الله انتظامی، جمعی از بزرگان سینما با حضور در خانه این هنرمند، درگذشت عزت سینمای ایران را تسلیت گفتند.

 

به گزارش سینماسینما، علی نصیریان، ایرج راد، علی دهکردی، رضا کیانیان، پرویز پرستویی، منوچهر شاهسواری، اکبر زنجانپور، مازیار میری،شکرخدا گودرزی و جمع دیگری از هنرمندان در خانه وی حضور یافتند.

محمد انتظامی برادر عزت‌الله در گفت وگو با ایسنا اعلام کرد: مراسم تشییع و یادبود مرحوم عزت الله انتظامی تا ساعاتی دیگر توسط “خانه سینما” به صورت رسمی اعلام می‌شود.

عزت‌الله انتظامی چند سال قبل خانه‌اش در “بلوار اندرزگو” را به موزه تبدیل کرد و پس از آن در خانه‌ای دیگر اقامت کرد.

جمعی از سینماگران پس از حضور در منزل عزت‌الله انتظامی راهی خانه سینما شدند تا با همراهی پسرش مجید انتظامی برای مراسم خاکسپاری تصمیم بگیرند،پیش بینی می‌شود مراسم خاکسپاری از تالار وحدت انجام شود.

اما طبق گفته‌ی برخی نزدیکان این هنرمند؛ عزت‌الله انتظامی بارها در محافل غیر رسمی از علاقه‌اش از برگزاری مراسم تشییع‌اش در خانه هنرمندان ایران سخن گفته بود.

عزت‌الله انتظامی معروف به “آقای بازیگر” طی چند سال اخیر خانه نشین شده بود و ساعت ۴ صبح، ۲۶ مرداد ماه از دنیا رفت.

او که امسال در خرداد ماه؛ ۹۴ سالگی را پشت سرگذاشت،خالق نقش‌های ماندگاری در سینمای ایران بوده است.

عزت‌الله انتظامی متولد ۳۰ خرداد ۱۳۰۳ در تهران فارغ‌التحصیل دانشکده‌ هنرهای زیبای تهران در سال ۱۳۵۱ است که برای ادامه‌ تحصیل به مدرسه‌ شبانه‌ تئاتر و سینما در هانوفر رفت و در سال ۱۳۳۷ به ایران بازگشت.

از فیلم‌های سینمایی این بازیگر می‌توان به «آقای هالو»، «پستچی»، «گاو»، «ستارخان»، «صادق کرده»، «حاجی واشنگتن»، «گراند سینما»، «هامون»، «ناصرالدین شاه آکتور سینما»، «روز واقعه»، «خانه‌ای روی آب»، «دیوانه‌ از قفس پرید»، «گاو خونی»، «مینای شهر خاموش»، «آتش سبز»، «راه آبی ابریشم» و «چهل‌سالگی» اشاره کرد.

خانواده انتظامی ترجیح دادند عکاسان از منزل او عکاسی نکنند و این عکس‌ها از بیرون منزل آقای بازیگر و بخشی از آنها در جلسه‌ی خانه سینما گرفته شده است.

 

منبع: ایسنا

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها