تاریخ انتشار:۱۴۰۲/۰۸/۳۰ - ۱۳:۳۸ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 192126

محمد تاجیک :

*اگر چند سال پیش ، تعریف می کردند که در چند سال آینده با آمدن یک دولت انقلابی و اصولگرا و با پرفروش شدن برخی فیلمفارسی ها ، از آن به عنوان دستاورد خود یاد می کنند شاید چندان کسی باور نمی کرد ، اما الان برای خیلی ها این موضوع به واقعیت پیوسته است .

*در چند روز اخیر ، مصاحبه های زیادی از وزیر محترم ارشاد خواندم و دیدم که بسیار بر رونق داشتن سینما تاکید داشت و رکورد شکنی فیلمهایی مثل هتل و فسیل و شهر هرت را دلیل اصلی رونق سینما دانسته بود .

*کسی با پرفروش شدن برخی فیلمها مثل هتل و فسیل مخالف نیست ، اتفاقا اگر برخی فیلمها مثل هتل و فسیل نبودند خیلی از سینماها ، حقوق کارمندان خودشان را هم نمی توانستند بدهند .اما سینما وقتی رونق دارد که فیلمهای پرفروش و پر مخاطب در همه ژانرها باشد نه فقط یک ژانر خاص .

*از سویی دیگر اکران فیلمهایی مثل فسیل ، هتل و ….با انتقاد تند روزنامه های مهم اصولگرا مواجه شده ، از روزنامه رسالت گرفته تا روزنامه وطن امروز .

*این سواِل مطرح است : اگر رونق سینماها حاصل سیاستهای وزارت ارشاد است چرا فیلم بسیار خوبی مثل جنگل پرتقال از فروش چندان خوبی برخوردار نشده ؟فیلمی که حال خوب کن است و با استقبال منتقدان مواجه شده است .

*دربرخی رسانه ها ودر اظهارات برخی مسئولان ، آنقدر بر این ماجرای رکورد شکنی فیلمها مانور داده می شود که انگار با سیاستها و راهکارهای آنان این اتفاق افتاده ، حتی اگر این اتفاق با سیاستها وراهکارهای آنان اتفاق افتاده باشد خیلی با شعارهای دولت انقلابی و اصولگرا نسبتی ندارد .

*وزارت ارشاد و سازمان سینمایی ، هرچیزی را مثل رونق کتابخوانی یا استقبال از جشنواره فیلم کوتاه و سینما حقیقت را جزو دستاوردهای خود بدانند ولی رکورد شکنی فیلمهایی مثل هتل و فسیل را به عنوان دستاورد جا زدن ، از عجایب روزگار ماست .حتی اگر بخواهیم خیلی نگاه منفی به دولت اصولگرا نداشته باشیم و نیمه پر لیوان را نگاه کنیم ، مثلا ساخت سالن های جدید را می توان از معدود اقدامات خوب  دولت اصولگرا دانست ولی مانور دادن روی رکورد شکنی چند فیلمفارسی ، به هیچ وجهی قابل هضم نیست .

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

 

آخرین ها