تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۵/۱۰ - ۱۰:۲۸ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 61775

روزنامه جوان نوشت: شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی‌ فارسی که گویا از موفقیت فیلم سینمایی «ساعت ۵ عصر» به کارگردانی مهران مدیری ناراحت است، فروش خوب این فیلم را زیر سؤال برد.

بی‌بی‌سی درباره فیلم مهران مدیری گفت: «ساعت ۵ عصر» در حالی وارد گردونه رقابتی شده که شرایط برای همه رقبا برابر نبوده است.

این شبکه انگلیسی در ادامه افزود: فیلم «ساعت ۵ عصر» امکان تبلیغ مستقیم و غیرمستقیم از تلویزیون دولتی ایران را دارد. این شبکه همچنین ادعا کرد: «مهران مدیری نشان داده که توجهش به علاقه مخاطب او را از راضی نگه داشتن مسئولان بالادستی غافل نکرده است.»
از زمان آغاز اکران فیلم سینمایی«ساعت ۵ عصر» حملات مشابهی به این فیلم که موفق‌ترین فیلم این فصل از اکران است، از سوی رسانه‌های منتسب به دولت منتشر شده بود و این بار بی‌بی‌سی نیز همزبان با این رسانه‌ها به «ساعت ۵عصر» حمله کرد.

علت این حمله‌ها نه محتوای فیلم و نه موفقیت آن در اکران است، بلکه می‌شود گفت مهم‌ترین دلیلی که باعث شده فیلم مهران مدیری به سیبل حملات تبدیل شود، خود شخص مهران مدیری است.
همزمان با اکران فیلم سینمایی «ساعت ۵ عصر» چند فیلم دیگر نیز بر پرده اکران هستند که یکی از آنها کمدی سخیفی است که اعتراضات به محتوای آن بسیار زیاد است اما درباره فیلم مدیری شاید نقد‌هایی به ساختار و محتوای فیلم وارد شود، اما حجم حملاتی که به این فیلم شده است، معطوف به سازنده آن و عملکرد وی در تلویزیون بوده است.
مهران مدیری که تا پیش از اجرای برنامه «دورهمی» به عنوان کارگردان مجموعه‌های نمایشی طنز تلویزیون کارنامه‌ای قوی داشت، توانست در این برنامه به موفقیت چشمگیری دست یابد و در نوروز امسال بالاتر از عادل فردوسی‌پور و رامبد جوان، عنوان محبوب‌ترین مجری تلویزیون را به دست آورد. طبق نظرسنجی برنامه سه ستاره، دورهمی هم بالاتر از برنامه چالشی«۹۰» و «خندوانه» رتبه اول را در میان بهترین برنامه‌های تلویزیون در بخش ورزش و سرگرمی به دست آورد. همه این موفقیت‌ها مدیون این بود که مدیری توانست در برنامه‌اش حرف‌هایی را بزند که مردم دوست دارند بشنوند و از کسانی انتقاد کرد که مردم دوست دارند نسبت به آنها انتقاد داشته باشند.

نقد‌ها و کنایه‌های مدیری به مدیران دولت و عملکرد دولت در برنامه دورهمی، گرچه تشویق‌های مردمی را در پی داشته است، ولی رسانه‌ها و چهره‌‌های رسانه‌ای نزدیک به دولت این نقد‌ها را تاب نیاورده و نوک حمله را به سمت برنامه دورهمی و مجری آن گرفته‌اند.

برچسب‌ها:

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها