تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۶/۲۳ - ۱۶:۲۶ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 121392

جایزه بهترین فیلم مستند شبکه توسعه سینمای آسیا- اقیانوسیه (نتپک) جشنواره «اولجو» کره‌جنوبی، به مستند «دلبند» به کارگردانی یاسر طالبی و تهیه‌کنندگی الهه نوبخت اعطاء شد.

به گزارش سینماسینما، در مراسم اختتامیه چهارمین دوره جشنواره بین‌المللی «Ulju» که روز ۱۰ سپتامبر ۲۰۱۹ (۱۹ شهریورماه) در شهر اولجو کره‌جنوبی برگزار شد، جایزه بهترین فیلم مستند شبکه توسعه سینمای آسیا- اقیانوسیه «نتپک» توسط هیات داوران این بخش به یاسر طالبی کارگردان مستند «دلبند» اختصاص یافت.

در این بخش، فیلم‌هایی از کشورهای روسیه، سوئیس، اتریش، رومانی، انگلستان و ترکیه حضور داشتند.

«دلبند» از موفق‌ترین فیلم‌های مستند یکسال اخیر سینمای ایران است که در جشنواره‌های معتبری چون ایدفا، برلین، هات‌داکس و… به نمایش درآمده و به مراسم اهدای جوایز آسیا پاسیفیک هم راه یافته است.

این فیلم پیش از این جایزه تماشاگران مستندهای نیمه‌بلند جشنواره «هات‌داکس» کانادا، جایزه بهترین فیلم مستند جشنواره «کازان» روسیه، تقدیر ویژه هیات داوران جشنواره «ترنتو» ایتالیا، دیپلم افتخار بهترین فیلمبرداری و جایزه بهترین فیلم از نگاه دانش‌آموزان جشنواره مستند «سیسیل» ایتالیا و جایزه ویژه جشنواره«کرانیسکا گورا» اسلوونی را از آن خود کرده و نامزد بهترین فیلم مستند جشنواره فیلم‌های تلویزیونی شانگهای چین و جایزه تماشاگران جشنواره مردم‌شناسی «پارنو» استونی هم شده بود.

«دلبند» در بخش رسمی جشنواره استانبول ترکیه، جشنواره «ماموت‌لیکس» آمریکا و جشنواره مستند EBS کره‌جنوبی هم به نمایش درآمده و در جشنواره «بیگ‌اسکای» آمریکا فینالیست بخش رقابتی آثار بلند بود.

این فیلم مستند چندی پیش نیز برنده تندیس شایستگی بهترین مستند کوتاه و نیمه‌بلند بیست و یکمین جشن بزرگ سینمای ایران هم شد.

«دلبند» قصه‌ی زندگی دشوار اما شیرین یک مادر تنهای هشتاد و سه ساله به نام «فیروزه» را روایت می‌کند که زندگی منحصر به فردی در دل رشته کوه‌های البرز دارد.

این فیلم محصول مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و شرکت تصویر گستر الهه پارسی (الی ایمیج) به مدیریت الهه نوبخت پخش بین‌المللی فیلم را بر عهده دارد.

 

منبع: ایسنا

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها