تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۷/۲۰ - ۱۹:۲۸ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 69112

فیلم «آن» که اقتباس سینمایی رمان استیون کینگ است، توانست رکوردی را به ثبت برساند که می‌تواند هویت ماه سپتامبر را برای همیشه در باکس‌آفیس ایالات متحده تغییر دهد.

به گزارش سینماسینمابه نقل از باکس‌آفیس موجو، باکس‌آفیس سپتامبر ۲۰۱۷ شاهد سودهای رکوردشکنی بود که فراتر از ۶۹۵ میلیون دلار رفت و به این ترتیب تنها چند میلیون دلار کمتر از این داشت که بتواند تبدیل به نخستین سپتامبر در تاریخ باکس‌آفیس بشود که فروشی ۷۰۰ میلیون دلاری در آن به ثبت می‌رسد.

در صدر این فروش باکس‌آفیسی فیلم به شدت موفق «آن» یا «It» محصول کمپانی‌های برادران وارنر و نیولاین بود که خودش فروشی رکوردشکن داشت و ۴۱.۲ درصد از فروش کل باکس‌آفیسی ماه سپتامبر را برای خود به ثبت رساند. سپتامبر در عین حال نخستین ماه از آوریل تا به حال است که توانسته در مقایسه با بازه مشابه سال ۲۰۱۶ بهبود پیدا کند و فروش نهایی سپتامبر امسال در مقایسه با پارسال نشان‌دهنده رشدی ۱۸.۳ درصدی است.

از نقطه‌نظر مقایسه سالانه، سال ۲۰۱۷ در پایان ماه آگوست ۶.۳ درصد از ۲۰۱۶ عقب بود و فروش سپتامبر کمک کرد کمی این وضعیت بهتر شود، البته الان ۲۰۱۷ هنوز هم ۴.۶ درصد عقب است. با این حال و با توجه به این که اکتبر از همین حالا ۲۰.۸ درصد از اکتبر قبلی عقب‌تر است، به نظر می‌رسد که پیشرفت‌های سپتامبر تا پایان ماه از دست خواهد رفت و فشار بیشتری روی دو ماه پایانی قرار خواهد گرفت تا ۲۰۱۷ را نجات بدهند.

روی هم رفته،‌ سپتامبر ۲۰۱۷ فروشی ۶۹۶.۲ میلیون دلاری داشت که بزرگترین فروش سپتامبر تاریخ بود و تقریبا بیشتر از ۷۰ میلیون دلار از رکورد قبلی ثبت‌شده در سال ۲۰۱۵ داشت که در آن «هتل ترنسیلوانیا ۲» رکورد اکران اولیه آخر هفته را با فروشی ۴۸.۵ میلیون دلاری شکست. البته امسال «آن» توانست این رکورد را با ۱۲۳.۴ میلیون دلار فروش در نخستین آخر هفته خرد کند و نه تنها رکورد بزرگترین اکران آخر هفته پاییز را بشکند،‌ بلکه پشت سر «ددپول» که در فوریه ۲۰۱۶ چیزی بیش از ۱۳۲ میلیون دلار فروخته بود، دومین رکورد افتتاحیه یک فیلم با ریتینگ R را به ثبت برساند.

از وقتی فیلم «آن» که اقتباس سینمایی رمان استیون کینگ، استاد ژانر وحشت است روی پرده‌های سینما رفته، تبدیل به پرفروش‌ترین فیلم ژانر وحشت تاریخ هم در ایالات متحده و هم در سراسر جهان شده و تا اینجا توانسته بیش از ۶۰۵ میلیون دلار در سراسر جهان بفروشد. همان طور که تعجبی هم نداشت، برادران وارنر و نیولاین از همین حالا تاریخ اکران دنباله آن را برای روز ششم سپتامبر سال ۲۰۱۹ تعیین کرده‌اند.

تمام رکوردهای «آن» قابل توجه هستند اما شوکه‌کننده‌ترین جنبه رکوردشکنی آن این بود که توانست به تنهایی مسئول ۴۱.۲ درصد کل فروش باکس‌آفیسی ماه سپتامبر باشد. پیش از آن، رکورد ماه سپتامبر دست فیلم سال ۱۹۹۹ «حس ششم» بود که توانسته بود فقط ۱۸.۳ درصد فروش باکس‌آفیسی را از آن خود کند. با وجود این که چنین درصدی روی هم رفته بی‌سابقه نبوده (مثلا «انتقام‌جویان» توانست ۵۲ درصد فروش کل ماه مه سال ۲۰۱۲ را به خود اختصاص دهد)، این فاصله بسیار بزرگ بین ۲۰۱۷ و ۱۹۹۹ است که بیشتر از همه به چشم می‌آید.

البته هنوز مشخص نیست که دقیقا چنین چیزی به چه معنی خواهد بود. آیا در کل بیشتر فیلم‌هایی که در سپتامبر امسال اکران شدند ناامیدکننده بودند یا از حالا به بعد سپتامبر می‌تواند تبدیل به یکی از ماه‌های پرفروش سال شود و پروژه‌های بزرگتری را به خود جذب کند؟

منبع: خبرگزار مهر

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها