تاریخ انتشار:۱۳۹۴/۰۹/۲۹ - ۱۷:۱۹ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 7869

هوشنگ مرادی کرمانیعلیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی با حضور در خانه هوشنگ مرادی کرمانی عضو هیات امنای بنیاد سینمایی فارابی از این نویسنده پیشکسوت عیادت کرد.

 

 

به گزارش سینماسینما، علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد با حضور در خانه این نویسنده معاصر از مرادی کرمانی عیادت کرد و در جریان حال عمومی ایشان قرار گرفت. تابش ضمن آرزوی سلامتی و بهبودی کامل برای این نویسنده نامدار، ابراز امیدواری کرد با سپری شدن دوران نقاهت وی هرچه زودتر به عرصه ادبیات و هنر بازگردد.

مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی با درج نوشته‌ای در صفحه شخصی‌اش برای این نویسنده مطرح کشورمان آرزوی سلامتی کرد.

هوشنگ مرادی کرمانی دو هفته پیش مورد عمل جراحی قلب باز قرار گرفت. مرادی کرمانی ۱۲ آذر مورد عمل جراحی قلب باز قرار گرفت و هم اکنون دوران نقاهت را در منزل سپری می کند.

هوشنگ مرادی کرمانی ۷۱ ساله نامزد ایرانی دریافت جایزه یادبود آسترید لیندگرن ٢٠١۶ در بخش نویسندگان است. این عضو فرهنگستان زبان و ادب فارسی، برای سومین‌بار از سوی شورای کتاب کودک برای دریافت این جایزه معرفی شده است. نویسنده مجموعه تلویزیونی «قصه‌های مجید» سال‌های ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸ نیز از سوی شورای کتاب کودک به سبب آن‌چه «قلم روان و توانایی‌های منحصر به‌فردش» خوانده شد نامزد دریافت جایزه آسترید لیندگرن بود.

مرادی کرمانی سال۱۳۷۲ برنده سیمرغ بلورین بهترین فیلمنامه در دوازدهمین جشنواره فیلم فجر شد وی جزو معدود نویسندگان ایرانی است که آثار سینمایی و تلویزیونی اقتباس‌شده از داستان‌هایش بیش‌تر به‌ خاطر جنبه‌هایی متفاوت، آثاری قابل تأمل و شاخص از کار درآمده‌اند.

علیرضا تابش، هوشنگ مرادی کرمانی

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها