تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۱۲/۱۶ - ۲۰:۲۶ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 48162

didar-vazir-fiff35-2وزیر ارشاد در دیدار با دبیر و مدیران سی و پنجمین جشنواره جهانی فجر از تلاش مشترک دولت و سینماگران برای تبدیل سینمای ایران به یک صنعت تاثیرگذار یاد کرد و از اهالی هنر خواست تا دراین مسیر با دولت همفکری کنند.

به گزارش سینماسینما، سیدرضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد با دبیر و مدیران سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر دیدار کرد.

در این جلسه که در محل خانه سینما برگزار شد و رئیس سازمان سینمایی به همراه محمدمهدی حیدریان مشاور ارشد وزیر نیز درآن حضور داشتند، ابتدا حجت الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی درباره کلیات برگزاری جشنواره جهانی فیلم فجر، سیاست‌های سازمان سینمایی در جداسازی بخش ملی از بخش جهانی و تاثیرگذاری و میزان موفقیت آن سخنانی ایراد کرد.

سپس رضا میرکریمی دبیر سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر ضمن تشکر از حمایت های سازمان سینمایی، گزارش مبسوطی از جزئیات روند برگزاری جشنواره سال گذشته ارائه داد و به تبیین اهداف سینمایی و فرهنگی جشنواره جهانی، نقش جشنواره در افزایش قدرت فرهنگی کشور در منطقه و سهم آن در دیپلماسی عمومی پرداخت.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز با مثبت خواندن روند جشنواره جهانی فجر بر تلاش مشترک دولت و سینماگران در راه تبدیل سینمای ایران به یک صنعت فراگیر و تاثیرگذار تاکید کرد و از سینماگران و کارشناسان خواست تا در این مسیر با دولت همفکری کنند.

سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر، یکم تا هشت اردیبهشت ۱۳۹۶ به دبیری رضا میرکریمی در تهران برگزار می شود.

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها