تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۵/۰۷ - ۱۲:۵۵ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 117782

کمپانی دیزنی توانست به لطف اکران «شیر شاه» و رسیدن به فروش جهانی ۷.۶۷ میلیارد دلار، رکورد جدیدی را برای فروش یک استودیو فیلمسازی در گیشه به نام خود ثبت کند.

به گزارش سینماسینما به نقل از اسکرین، در حالی که هنوز در اوایط سال میلادی به سرمی بریم و آثار چون قسمت دوم انیمیشن «منجمد»، دنباله «مالفیسنت» و «جنگ ستارگان»:خیزش اسکای‌واکر» را در برنامه اکران دارد، کمپانی دیزنی توانست مجموع فروش جهانی خود را در کمتر از ۷ ماه به رکورد جدید ۷.۶۷ میلیارد دلار برساند.

دیزنی پیش از این در سال ۲۰۱۶ توانسته بود به فروش ۷.۶۱ میلیارد رکورد فروش جهانی یک استودیو فیلمسازی به را به نام خود ثبت کند.

«انتقام جویان: آخر بازی» (۲.۷ میلیارد دلار)، «کاپیتان مارول» (۱.۱ میلیارد دلار)، «علاء‌الدین» (یک میلیارد دلار)، «شیر شاه» (۹۶۲ میلیون دلار) و «داستان اسباب‌بازی‌ها ۴» که همگی از محصولات دیزنی هستند، در میان شش فیلم پرفروش سال سینمای جهان قرار دارند و که سه فیلم از میان آن‌ها میلیارد دلاری شده و «شیر شاه» و «داستان اسباب‌بازی ۴» نیز به زودی از مرز فروش یک میلیارد دلار عبور خواهد کرد.

دیزنی که در اواسل ال کمپانی فاکس فیلم را نیز خریداری کرد هم‌اکنون ۴۰ درصد از بازار سینمای آمریکا را در اختیار دارد که پش از دو برابر سهمی است که نزدیک‌ترین رقبایش یعنی کمپانی برادران وارنر و یونیورسال (هر کدام ۱۳ درصد) در اختیار دارند.

فیلم- انیمیشن «شیر شاه» جدیدترین محصول دیزنی که بازسازی انیمیشن معروف و کلاسیک این کمپانی در سال‌های دور است این هفته صدرنشین جدول فروش سینمای آمریکا و جهان بود و توانست ۱۴۲ میلیون دلار در گیشه بین‌الملل به دست آورد که ۱۱۴ میلیون دلار آن از محل سینماهای چین بود. این فیلم در سینماهای آمریکا نیز با فروش ۷۵ میلیون دلاری خود در بالاتر از «روزی روزگاری در هالیوود» ساخته جدید «تارانتینو» با فروش ۴۰ میلیون دلاری قرار گرفت.

«شیرشاه» یکی از چند اثر قدیمی «دیزنی» است که در کنار «سیندرلا»، «اژدهای پیت»، «دیو و دلبر» و «کتاب جنگل» با بازسازی در قالب رئال انیمیشن جان دوباره‌ای گرفته است. «جان فاورو» کارگردانی «شیرشاه» را بر عهده داشته است و «دونالد گلاور»، «جیمز ارل جونز» و «ست روگن» از جمله بازیگران آن هستند.

مجموع فروش جهانی «شیر شاه« به کارگردانی «جان فاوارو» هم‌اکنون ۹۶۳ میلیون دلار است.

 

منبع: ایسنا

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها