تاریخ انتشار:۱۴۰۲/۰۴/۱۰ - ۱۳:۰۲ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 188340

«فرناندو مندز لیته» رئیس آکادمی سینمای اسپانیا در تجلیل از اصغر فرهادی، کارگردان ایرانی از او به عنوان یکی از بهترین کارگردانان سینمای جهان یاد کرد.

به گزارش سینماسینما، وی در برنامه دیدار جمعی از سینماگران عضو آکادمی با فرهادی گفت: برای ما افتخاری است که این فیلمساز بزرگ را در بین خود داشته باشیم؛ کسی که خود عضو هیات امنای آکادمی سینمای اسپانیاست.

در این برنامه علاوه بر اعضای آکادمی سینمای اسپانیا جمعی از علاقمندان سینمای فرهادی نیز حضور داشتند.

«مندز لینه» که علاوه بر کارگردانی به عنوان یکی از برجسته‌ترین منتقدان سینمای اسپانیا هم شناخته می‌شود، افزود: فیلم «درباره الی» اولین ساخته فرهادی بود که در سال ۲۰۰۹ در اسپانیا اکران شد و از همان زمان ظهور کارگردانی کاملا متفاوت را در سینمای جهان نوید داد.

به گفته رییس آکادمی سینمای اسپانیا، «فرهادی کارگردانی کاملا متفاوت، سنجیده، نوگرا و در عین حال کلاسیک است. فیلمسازی که به جوهره مسائل در داستان‌های خود می‌پردازد. او شیوه‌ای کاملا ویژه خود را دارد؛ ولی در عین حال قابل به اشتراک گذاشتن است.»

در این برنامه «آلوارو لونگوریا» مدیرکمپانی «مورنا فیلم» و تهیه‌کننده اسپانیایی فیلم «همه می‌دانند» درباره شیوه کار اصغر فرهادی صحبت کرد و گفت: «هیچ گاه نتوانستیم راز شیوه کار فرهادی را کشف کنیم، مثلا این که چگونه بازیگران فیلم‌های خود را هیپنوتیزم می‌کند.»

در «همه می‌دانند» بازیگران صاحب نامی چون پنه لوپه کروز و خاویر باردم و گروهی دیگر از مهم‌ترین بازیگران اسپانیایی زبان حضور داشتند.

 

پس از این نشست فیلم «فروشنده» که با آن فرهادی یکی از دو جایزه اسکار خود را بدست آورد، نمایش داده شد.

اصغر فرهادی در سفر به اسپانیا همچنین یک کارگاه بازیگری سه روزه را نیز در شهر مادرید هدایت کرد. در این کارگاه سی نفر از بازیگران پرتجربه و جوان از چند کشور از سراسر دنیا شرکت داشتند.

لینک کوتاه

 

آخرین ها