تاریخ انتشار:۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۲۱:۳۱ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 145695

رییس اتحادیه صنف تهیه‌کنندگان ایران از روزهای کرونایی تولید و توصیه‌هایی که در این زمینه به همکاران خود داشته است، می‌گوید.

به گزارش سینماسینما، سید غلامرضا موسوی رییس اتحادیه صنف تهیه‌کنندگان ایران از روزهای کرونایی تولید و توصیه‌هایی که در این زمینه به همکاران سینمایی خود داشته است گفت: در این روزهای کرونایی وظیفه ما به عنوان اتحادیه صنف تهیه‌کنندگان، توصیه‌های بهداشتی لازم به همکارانمان برای حفظ سلامتی‌شان در دوران تولید بوده است اینکه پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرده، یک پزشک یا پرستار حین تولید و سر صحنه فیلمبرداری در کنارشان حاضر باشد، فاصله اجتماعی را حدالامکان رعایت کرده و همچنین حتما بحث بیمه کرونا و حوادث را مورد توجه قرار دهند.

وی افزود: خوشبختانه در زمینه سینما موردهای عجیب ابتلا به کرونا را شاهد نبودیم، در سریال‌های تلویزیونی یا جاهای دیگر با این مساله رو به رو شدند اما در سینما معمولا همکاران ما دستورالعمل‌های لازم را به خوبی رعایت کرده‌اند.

تهیه‌کننده فیلم «خشکسالی و دروغ» درباره برنامه‌های پساکرونایی صنف تهیه‌کنندگان اظهار کرد: هر صنفی برای دوران بعد از کرونا برنامه‌ریزی‌های خودش را دارد، برنامه‌های پساکرونای تولیدکننده و تهیه‌کنندگان قطعا مساله تولید است. هر کدام از همکاران ما که پروانه ساخت برای فیلم‌‌شان را دارند، می‌توانند برای تولید اثر شروع به کار کنند و از این نظر مشکلی هم وجود ندارد، تنها مشکلی که وجود دارد این است که فیلم‌هایشان اکران شود که آن هم در شورای صنفی نمایش به موقع برنامه‌ریزی خواهد شد.

موسوی با تاکید بر وجود نداشتن مشکلی در زمینه تولید، ادامه داد: می‌توان گفت همکاران ما در روزهای پساکرونایی با مشکلات چندانی رو به رو نخواهند بود و مشکلات به روزهای پیش‌رو برمی‌گردد. با توجه به همه این مسائل برای اکران فیلم‌ها در دوران پساکرونایی باید به شرایط موجودی آن زمان توجه کرد زیرا مشخص نیست که روزهای بعد از کرونا از کی شروع خواهند شد پس ابتدا باید در این باره چشم‌انداز دقیقی داشته باشیم.

تهیه کننده فیلم «گل یخ» درباره مشکل اساسی تولید عنوان کرد: مشکل اساسی تولید خواب پول است، تهیه‌کنندگانی که می‌دانند با این مشکل رو به رو هستند طبیعتا می‌توانند به تولید آثار دست نزنند، این چیزی نیست که ما به آن‌ها بگوییم و تشخیص خودشان است. برای ما سلامتی گروه و کار کردن در این شرایط مهم است که در این زمینه هم توصیه‌نامه ها و دستورالعمل‌هایی وجود داشته که همچنان در جریان هستند و خوشبختانه همکارانمان هم تا جایی که می‌توانستند، رعایت کردند.

وی در پایان درباره تعطیلی سینماها و سرنوشت آن‌ها بیان کرد: به جز یک ماه اولی که سینماها در تیرماه باز شد و در زمینه اکران فیلم هم خوب پیش می‌رفتیم، بعد از آن با اوج‌گیری ویروس کرونا و تعطیلی سینماها رو به رو شدیم، بعد از آن هم بازگشایی تا قبل از ساعت ۱۸ بود که باز هم به معنای تعطیلی است، نمونه‌ آن‌ هم این است که در آن دوران شاید فقط ۱۰ پردیس باز بود. حالا هم که باز تعطیلی تمام صنوف اعلام شده است. می‌توان گفت سینماها از اوایل شهریورماه تعطیل بوده‌اند و بعید است که تا نزدیک‌های عید سینمایی بتواند باز شود یا اگر شود مورد اقبال قرار گیرد.

منبع: صبا

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها