تاریخ انتشار:۱۳۹۴/۰۷/۲۸ - ۱۲:۲۲ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 4275

حجت الله ایوبی رییس سازمان سینمایی کشور در ادامه سفر به ایتالیا از مراکز سینمایی شهر رم دیدن کرد. 

به گزارش «سینماسینما»، در این بازدید که سید روح الله حسینی رییس مدرسه ملی سینما و علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی نیز حضور داشتند، ایوبی از بخش‌های مختلف این مرکز سینمایی شامل کتابخانه و مرکزاسناد، سینما، انبار تجهیزات و مواد مصرفی، آرشیو ملی فیلم ایتالیا، استودیوهای صدا و تدوین، پلاتوهای فیلمبرداری، کلاس‌ها و کارگاههای آموزشی بازدید کرد.

ایوبی در ایتالیا
در این بازدید چهار ساعته، ایوبی به طور سر زده از برخی کلاس‌ها بازدید کرد و با تعدادی از اساتید و دانشجویان این مدرسه به گفتگو پرداخت.

خانم «کاترینا د آمیکو» رییس مدرسه ملی سینما ایتالیا با ارائه تاریخچه تاسیس مدرسه ملی سینما در ایتالیا و با ابراز خشنودی از تاسیس مدرسه ملی سینما در ایران آمادگی خود و همکارانش را جهت انتقال تجارب و همکاری‌های فی مابین با مدرسه ملی سینما در ایران اعلام کرد.

ایوبی در ایتالیا

در ادامه سفر ایوبی به ایتالیا، وی و همراهانش از چینه‌چیتا «شهر فیلم» بازدید کردند. چینه چیتا شهرک بزرگ سینمایی است که مجموعه استودیوهای وسیع و مجهز در آن قرار دارد و پروژه‌های بزرگ سینمایی که نیازمند ساخت دکورهای مخصوص و متفاوت هستند، در این محل فیلمبرداری می‌شوند. چینه چیتا اواخر دهه ۳۰ در حومه رم، پایتخت ایتالیا، ساخته شد و تحت نظارت دولت قرار گرفت. اما پس از ورشکستگی دولت، بهره برداری این مجموعه سینمایی به بخش خصوصی واگذار شد.

ایوبی در ایتالیا

حجت الله ایوبی در سفر به ایتالیا، ضمن ملاقات با وزیر فرهنگ این کشور، در کمیسیون مشترک سینمایی ایران و ایتالیا شرکت کرد.

 

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها