تاریخ انتشار:۱۴۰۱/۰۶/۰۴ - ۱۳:۵۰ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 180142

رییس هیات مدیره خانه سینما با انتقاد شدید از برخی اعضای هیات مدیره این نهاد صنفی، استعفای منوچهر شاهسواری مدیرعامل خانه سینما را تایید و تاکید کرد که این استعفا فعلاً پذیرفته نمی‌شود.

به گزارش سینماسینما، محمدعلی نجفی رئیس هیات مدیره خانه سینما با تأیید استعفای منوچهر شاهسواری مدیرعامل خانه سینما گفت: آقای شاهسواری روز چهارشنبه دوم شهریورماه نامه استعفای خود را به هیأت مدیره ارائه کرد. البته در جلسه هیأت مدیره قرار شد که این استعفا اصلاً مطرح نشود تا انتخابات هیأت مدیره در هفته آینده برگزار شود. اما متأسفانه گروهی که نمی‌خواهند خانه سینما، خانه سینما باشد این استعفا را رسانه‌ای کردند.

وی ادامه داد: قرار ما بر این بود که کسی درباره این استعفا صحبت نکند، در واقع روز چهارشنبه دوم شهریورماه ساعت ۱۵ در خانه سینما جلسه هیأت مدیره در ارتباط با جشن خانه سینما برگزار شد که آقای توحیدی در این جلسه درباره جشن صحبت کرد. بعد از اینکه آقای توحیدی خانه سینما را ترک کرد، نامه آقای شاهسواری توسط خانم منشی به من داده شد و من نامه را که در آن بسته بود، باز کرده و به هیأت مدیره دادم و مشخص شد که آقای شاهسواری با دلایلی استعفا داده بود. من در آن جلسه گفتم که ارائه این نامه را در صورت جلسه بنویسید اما حق ندارید تا زمان انتخابات روز چهارشنبه ۹ شهریورماه خبر این استعفا را مطرح کنید.

رئیس هیات مدیره خانه سینما تاکید کرد: متأسفانه عده‌ای که از داخل هیأت مدیره هستند، احتمالاً این خبر را رسانه‌ای کرده‌اند چرا که فرد دیگری غیر از هیأت مدیره از استعفای منوچهر شاهسواری خبر نداشت. در چنین شرایطی من به عنوان رئیس هیات مدیره خانه سینما دچار تردید شده‌ام، یعنی احتمال اینکه من خودم نیز دیگر حاضر نباشم با چنین افرادی همکاری کنم بسیار زیاد است. از نظر من حضور این افراد برای خانه سینما فقط و فقط جز ضرر برای صنوف چیزی ندارد.

نجفی گفت: الان که با شما صحبت می‌کنم، نمی‌گویم تصمیم قطعی گرفته‌ام اما نسبت به ادامه فعالیت خود دچار تردید شده‌ام. نزدیک به دو سال است که چنین رفتارهایی را از سوی برخی از اعضای هیأت مدیره تحمل می‌کنم. به‌عنوان مثال زمانی که می‌خواستیم آقای شاهسواری را به عنوان مدیرعامل خانه سینما انتخاب کنیم، مجبور شدم در هیأت مدیره یکی از اعضای هیأت مدیره را از جلسه بیرون کنم، این فرد شرایطی را ایجاد کرد که من واقعاً خجالت می‌کشم مطرح کنم. تمام افراد هیأت مدیره توسط این فرد به دادگاه کشیده شدند. می‌خواهم بگویم کسانی در هیأت مدیره خانه سینما حضور دارند که در حد خانه سینما نیستند.

وی در پاسخ به اینکه دلایل استعفای منوچهر شاهسواری چه چیزهایی بوده است هم توضیح داد: تحمل نکردن همین شرایط مهمترین دلیل وی برای استعفا بود. متأسفانه فشار زیادی برای حل مشکلات صنوف تحمل می‌کرد و هیأت مدیره مانند یک سد جلوی وی ایستاده بود. مثلاً مدیرعامل تحت فشار بود که هیأت انتخاب اسکار را معرفی کند و هیأت مدیره می‌گفت چرا به ما در این باره اطلاع ندادید.

رئیس هیات مدیره خانه سینما بیان کرد: متأسفانه به دلیل انتخاب نادرست صنوف، صنف‌های تأثیرگذار در هیأت مدیره خانه سینما حضور ندارند. تاکید می‌کنم که در حال حاضر نمی‌گویم استعفا داده و یا می‌دهم اما دچار تردید در ادامه فعالیت خود هستم.

وی در جواب این سوال که آیا استعفای منوچهر شاهسواری به دلیل حواشی انتخابات خانه سینما، مبنی بر ابقای هیأت مدیره و یا ادامه فعالیت مدیرعامل بعد از پایان دوره فعالیت نبوده است، توضیح داد: همه این‌ها از جمله دلایل استعفای آقای شاهسواری است. اما مساله این است که بسیاری از دوستان تمایل دارند که چنین بازی‌هایی ادامه داشته باشد. نمی‌دانید ما چقدر تلاش کردیم که جشن خانه سینما برپا باشد و آقای توحیدی را به عنوان دبیر جشن انتخاب کنیم.

نجفی در پاسخ به اینکه شنیده شده که لیست ۷ نفره فرمایشی برای انتخاب هیأت مدیر، تدوین شده است هم تاکید کرد: من از چنین لیستی اطلاع ندارم.

رئیس هیات مدیره خانه سینما همچنین در جواب این سوال که استعفای منوچهر شاهسواری مورد قبول قرار می‌گیرد یا خیر، توضیح داد: بی شک این استعفا فعلاً قبول نمی‌شود. مگر اینکه من خودم نیز به این نتیجه برسم که مصلحت بر این است که من هم در هیأت مدیره نباشم، در آن صورت نه تنها من حضور نخواهم داشت، بلکه از آقای شاهسواری نیز خواهش می‌کنم حضور نداشته باشد چرا که ما به هم قول دادیم که کنار هم بمانیم برای سینما تلاش کنیم، در این راستا نیز کارهای بسیاری کردیم که از آن جمله ثبت خانه سینما است.

منبع: مهر

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها