تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۴/۰۶ - ۰۱:۰۷ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 90508

 رامبد جوان بازیگر، مجری و کارگردان سینما معتقد است، عادت داریم دنیا را سخت بگیریم و اگر شخصی راحت با همه چیز برخورد کند می گویند فلانی را ببین چقدر بی خیال است .

به گزارش سینماسینما ،رامبد جوان بازیگر، مجری و کارگردان در گفتگو با ستاد خبری جشنواره فیلم سلامت، گفت: ما عادت داریم دنیا را سخت بگیریم. فکر می کنیم که اگر راحت با همه چیز برخورد کنیم می گویند فلانی را ببین چقدر بی خیال است و سریع به ما انگ بی‌خیالی می‌زنند. ما هم تلاش می‌کنیم تا از این برچسب ها دور بمانیم!

او که در سالهای اخیر مجموعه «خندوانه» را کارگردانی می‌کند و اجرای شاداب و سرحالش باعث شده تا اهمیت موضوع خنده را به جامعه اش یادآوری کند، ادامه داد: بهتر است این فکر باطل و مسخره را از خودمان دور کنیم و ادای آدمی را در نیاوریم که هیچ چیزی خوشحالش نمی‌کند. اگر ما ذهن مان را رها کنیم و اجازه بدهیم که خنده در زندگی ما به یک قانون بدل شود. آن وقت خیلی راحت به همه چیز می خندیم و بعد می بینیم که چطور زندگی هم به ما لبخند می زند. باور کنید این یک قانون است که “وقتی می خندید زندگی هم به شما خواهد خندید”

کارگردان فیلم هایی چون اسپاگتی در هشت دقیقه و نگار با اشاره به این که خوشحال نبودن به سلامت جامعه آسیب می‌رساند. او در ادامه درباره طراحی برنامه جذاب خندوانه گفت: «روزی که ایده خندوانه به ذهنم رسید مطمئن بودم باید کاری کنم تا مخاطبم حالش خوب باشد و به همین خاطر مرتب در برنامه این موضوع را یادآوری می‌کنم. آیتم های مختلفی طراحی و مهمان هایی را دعوت کردیم که یا راهکار می دهند یا با هنرشان این موضوع را به مخاطب یادآوری می کنند! وقتی شما حال تان خوب باشد و این خوبی را هم به دیگران انتقال می دهید. در واقع حال خوب یا بد مسری است و این روزها برای جامعه ما کیمیاست. بسیاری براثر فشار زندگی و استرس های جامعه شهری خنده را فراموش می کنند. توجه به این موضوع من را به فکر ساخت خندوانه انداخت.

رامبد جوان گفت: همیشه با خودم می گفتم ما مردم خوشحالی نداریم و اصلا خندیدن را به ما یاد نداده اند، به همین خاطر باید یک آموزشی در این رابطه ایجاد کنیم. ایده اصلی خندوانه ترویج فرهنگ خنده بود.

این برنامه ساز تلویزیون در پایان متذکر شد: من در زندگی ام به هیچ چیز به اندازه کاری که در خندوانه انجام می دهیم، اعتقاد ندارم.

موسسه آوای هنر سلامت از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با هدف نمایش آثار ایرانی با محوریت نقش سلامت در زندگی انسان و با شعار «سلامت برای همه؛ اجتماعی شدن سلامت» سومین جشنواره فیلم سلامت را از تاریخ ۱ تا ۵ شهریور ۹۷ برگزار خواهد کرد.

برچسب‌ها:

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها