تاریخ انتشار:۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۰۱:۱۰ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 196025

فیلم سینمایی «اقیانوس پشت پنجره» به نویسندگی و کارگردانی بابک نبی زاده در بخش مسابقه فستیوال مرکز کنوانسیون وحدت جهانی «CMS»، در کشور هندوستان با فیلم‌هایی از کشورهای اسپانیا، روسیه، چین، کانادا، سوییس، هلند، اکراین، سوئد، آلمان، هند، اندونزی و ترکیه، به رقابت می پردازد.

به گزارش سینماسینما، این جشنواره به فیلم‌هایی می‌پردازد که موضوعاتی چون وحدت و یا صلح جهانی را محور اصلی فیلمنامه‌های خود قرار داده‌اند. آثاری که راهکارهایی برای کودکان و نوجوانان و رسیدن به امنیت و آینده‌ای مطمئن برای الهام بخشیدن به نسل‌های مختلف آنان ارائه می‌دهند.

در این جشنواره، آثاری به رقابت می پردازند که تنها به بازار فروش و سرگرم کردن کودکان نمی‌اندیشند و با دیدگاهی جهانی، به ارزش‌های اخلاقی و تاثیرگذار بر آینده کودکان و نوجوانان نیز توجه داشته و با نمایش رویکردها و محتوای مناسب از طریق به حداکثر رساندن فرصت‌ها، آموزش مبتنی بر ارزش‌ها را مد نظر خود قرار می‌دهند.

هیات موسس و دبیر جشنواره که در سال ۲۰۲۴، سیزدهمین دوران خود را تجربه می‌کند، با شعار «درود بر جهان»، اندیشه و آموزه‌های اخلاق شناس و حقوقدان بزرگ هند، «مهاتما گاندی» را سرلوحه اهداف این جشنواره قرار داده‌اند.

فیلم «اقیانوس پشت پنجره» داستان کودکان بومی جزیره‌ای زیبا و کوچک را روایت می‌کند که می‌خواهند با کارناوالی که تدارک دیده‌اند، به وسیله موسیقی سنتی و نمایش رقص‌های آیینی، جزیره خود را به توریست‌های خارجی معرفی کنند و از این طریق درآمدی داشته باشند. آنها در طول راه، با مشکلات و موانع بسیاری روبرو می‌شوند.

این فیلم  سال ۱۳۹۸ در جزیره های قشم و هنگام، با عوامل زیر، ساخته شد:

محمد آزادی، حدیثه کرمی، جعفر قاسمی، ایوب رحیمی، مهران مظفری، غلام رنجبر، سید طاهر عزیزپور، بهرام کمیجانی، محمد صدرا ستوده نیا و محمد علی قویدل بازیگرانی هستند که در این فیلم ایفای نقش کرده‌اند.

جشنواره بین المللی کودکان سینه مونته سوری (CMS)، ۱۵ تا ۲۱ آوریل ۲۰۲۴ ( ۲۷ فروردین تا ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ) در شهر لاکنو هند برگزار می‌شود.

دیگر عوامل این فیلم عبارتند از: تهیه کننده: سید جلال چاوشیان، مدیر فیلمبرداری: حمید مهرافروز، آهنگساز: محمد فرشته نژاد، طراح صحنه و لباس: مجید علی اسلام‌، تدوین: کاوه ایمانی، مدیر تولید: مهدی مددکار، پشتیبانی تولید: محمد حبیبی، صدابردار: جعفر علیان، عکس: مصطفی مهدوی و علی اکبر اسماعیلی، صداگذار: مهزیار یزدانی نیا، برنامه ریز: محمد حمیدی، دستیار اول کارگردان: حامد نوبری، منشی صحنه: نرگس مولوی، گریم: داریوش صالحیان و هاشم جوری.

لینک کوتاه

 

آخرین ها