تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۵/۲۰ - ۰۹:۳۳ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 62399
photo_2017-08-11_13-10-39 فیلم «خاطرات پاییزی» به کارگردانی علی فخر موسوی در ششمین حضور بین المللی خود راهی بخش اصلی مسابقه جشنواره فیلم در ایالت پنجاب هند می شود.

به گزارش سینماسینما، فیلم سینمایی «خاطرات پاییزی» محصول مشترک ایران، جمهوری چک و اوکراین به کارگردانی علی فخر موسوی و تهیه‌کنندگی سیدامیر سیدزاده و ویکتور ویلهلم توانست جواز حضور در بخش اصلی مسابقه جشنواره «Lake view  international  film festival » در ایالت پنجاب هند را به دست آورد.

این جشنواره هر سال از ۲۸ آگوست (۶ شهریور ماه) به مدت ۱۰ روز در شهر پنجاب هند برگزار می‌ شود. امسال ۶۰ کشور دنیا متقاضی حضور در بخش اصلی این جشنواره بودند که از میان آنها ۱۷ فیلم توانست مجوز ورود به بخش اصلی مسابقه این جشنواره را کسب کند.

فیلم «خاطرات پاییزی» عاشقانه‌ای ضد جنگ است که در بخش هنر و تجربه جشنواره سی و پنجم فیلم فجر و سی‌ و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر حضور داشت و در نوبت اکران پاییزی سینماهای گروه هنر و تجربه ایران قرار دارد. این فیلم تاکنون جوایز متعددی همچون دیپلم افتخار و نشان یادبود سازمان حمایت از قربانیان جنگ وابسته به سازمان ملل و اتحادیه اروپا، جشنواره بین‌ المللی کرونا کارپات ۲۰۱۶، جایزه ارکیده طلایی و فیلم منتخب مردمی از جشنواره ترنُپیل ۲۰۱۶ اوکراین را به دست آورده و فیلم افتتاحیه جشنواره بین‌المللی«Dream City ۲۰۱۶  » بوده است.

این فیلم قصه دختری را به تصویر می‌کشد که خانه و خانواده‌اش مورد حمله و تجاوز گروه‌ های تروریستی قرار گرفته است؛ او که آواره‌ گی، نابینایی و حتی از دست دادن قدرت تکلم را تجربه می‌ کند در نهایت می‌ تواند آرامش و عشق را در گوشه‌ ای دیگر از دنیا در کنار مردمی که خود آسیب دیده از جنگ هستند، بیابد.

نازنین احمدی شاهپورآبادی بازیگر زن نقش اصلی این فیلم است که در کنار دیگر بازیگران اروپای شرقی از جمله الکساندر ایگناتوشا، دِمیترُ لِنارتوویچ، تاتیانا یوریکووا، گالینا یابلونسکا و نَظَر رِگوش به ایفای نقش پرداخته است.

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها