تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۷/۱۶ - ۱۷:۲۸ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 122982

رخشان بنی اعتماد در آیین دیدار فیلم «زغال» به کارگردانی اسماعیل منصف با بیان این‌که این اثر یک هوای تازه در سینماست، اظهار امیدواری کرد که هنروتجربه به فعالیتش ادامه دهد تا فیلم‌های متفاوت و دوست داشتنی که در اکران عمومی امکان دیده شدن پیدا نمی‌کنند، اکران شوند.

به گزارش سینماسینما، آیین دیدار فیلم «زغال» به کارگردانی اسماعیل منصف با حضور عوامل این فیلم و چهره‌های فرهنگی و هنری هم‌چون رخشان بنی‌اعتماد، امیر اثباتی، محمدرضا دلپاک،بهزاد خداویسی، شیرین برق‌نورد، لقمان خالدی، معین کریم‌الدینی، جعفر صانعی‌مقدم و…شامگاه دوشنبه ۱۵ مهر در موزه سینما برگزار شد.

پس از امضای پوستر فیلم توسط حاضرین، مصطفی شیری مستندساز که اجرای برنامه را برعهده داشت، از منصف خواست تا به روی صحنه بیاید.

منصف نیز با تشکر از حاضران برای حضور در این برنامه درباره «زغال» گفت:«این یک فیلم با زبان ترکی است. این فیلم با تمام نقاط ضعفی که دارد، شاید بتواند یک ویژگی تازه داشته باشد و آن‌هم دیدن چهره‌ها و فضاهای تازه در سینماست. به‌هرحال این فیلم در یک اتمسفر و لوکیشن متفاوت اتفاق افتاده است. از همه کسانی که کمک کردند این پروژه تولید شود، سپاسگزارم».

او سپس «زغال» را به دو تن از عوامل فیلم که در قید حیات نیستند، تقدیم کرد:«دلم می‌خواهد از دو نفر از عوامل فیلم که در کنار ما نیستند، یاد کنم. زنده‌یاد احد پاسبان‌طوس که روز سوم فیلمبرداری او را از دست دادیم و یوسف جاوید یکی از بازیگران فیلم که به تازگی به دلیل بیماری از پیش ما رفت. این اکران را به روح این دو عزیز تقدیم می‌کنم».

او سپس به حمایت رخشان بنی‌اعتماد، کارگردان سینما اشاره کرد:«از خانم بنی‌اعتماد که طی تدوین این پروژه بسیار کمک حال من بود و از مشورت‌هایش دریغ نکرد، می‌خواهم به عنوان بزرگ این جمع چند دقیقه‌ای برای ما صحبت کند».

رخشان بنی اعتماد نیز پیش از پرداختن به این فیلم درباره گروه هنروتجربه گفت:«خیلی خوشحالم که یکی از فیلم‌های مورد علاقه‌ام را بالاخره امشب بر پرده سینما می‌بینیم. ان‌شاءالله خدا پنجره هنروتجربه را همین‎جور گشوده حفظ کند که فرصت اکران به فیلم‌های متفاوت و دوست داشتنی می‌دهد. آثاری که در اکران عمومی به دلایل بسیار امکان دیده شدن را پیدا نمی‌کنند».

این کارگردان در پایان درباره خصوصیات فیلم «زغال» نیز عنوان کرد:«اسماعیل منصف شکسته نفسی کرد. به‌نظرم امتیاز این فیلم اصلا محدود به فضا، زبان و لوکیشن متفاوت نیست. البته وقتی اولین‌بار فیلم را دیدم گفتم یک هوای تازه در سینماست و به شخصه بسیار لذت بردم. چهره‌ها و فضاها طراوت و تازگی دارند. کشور ما انگار فقط تهران و آپارتمان‌های بالای شهرش شده است. فیلم جدا از این ویژگی‌ها، خیلی خوب است. خوشحالم که اسماعیل منصف به عنوان یک سینماگر بسیار خوب، فیلمش را ساخت. ساختن فیلم حق کسانی مانند منصف است که جدی و مسئولانه در سینما، تجربه‌های خوبی داشتند. صمیمانه آرزو می‌کنم، این فیلم آن‌طور که شایسته‌اش است در اکران عمومی هنروتجربه دیده شود. هرچند در نمایش‌هایی که قبلا در جشنواره‌ها داشت، به دلایلی دیده نشد اما به‌نظرم این مساله چیزی از ارزش فیلم کم نکرده است. چشم انتظار دیدن فیلم‌های او در آینده هستیم».

 

منبع: ایسنا

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها