تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۳/۰۹ - ۰۸:۲۳ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 88313

فیلم سینمایی «امیر» به نویسندگی و کارگردانی نیما اقلیما و تهیه کنندگی سیدضیاء هاشمی به عنوان تنها فیلم  ایرانی در بخش مسابقه  پنجاه و سومین دوره از جشنواره ی بین المللی فیلم کارلو وی واری حضور دارد.

به گزارش سینماسینما، «امیر» به عنوان نماینده سینمای ایران در بخش رقابتی «شرق غرب» ویژه فیلم‌های جدید از شرق اروپا، خاورمیانه و اروپای مرکزی خواهد بود. همچنین به بهانه اولین حضور بین المللی فیلم از پوستر آن با طرحی از وحید میثاقی رونمایی شد.

این جشنواره که از جمله جشنواره های الف در سینمای جهان محسوب می شود، همه سال با انتخاب بهترین فیلم های اول و دوم کارگردانان در این بخش، به دنبال انتخاب و معرفی کارگردانان خلاق و توانمند به سینمای جهان است .

میلاد کی مرام، هادی کاظمی، مصطفی قدیری، بهدخت ولیان، روشنک سه قلعه گی، وحید منافی، مهدی عامل هاشمی، مونا قاسمی، آرتین گلچین و سحر دولتشاهی ترکیب بازیگران این فیلم را تشکیل   می دهند.

«امیر» با ١١ فیلم دیگر از کشورهایی چون، آلمان، یونان، لهستان و جمهوری چک و …برای دریافت دو جایزه  گرند پریکس به مبلغ پانزده هزار دلار و جایزه ویژه هیات داوران به مبلغ ده هزار  دلار  به رقابت می پردازند.

پخش بین الملل فیلم «امیر» به عهده کمپانی الی ایمیج به مدیریت الهه نوبخت است.

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها