تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۸/۰۷ - ۰۹:۰۷ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 70757

۱۷۰ اثر مستند برای حضور در شاخه بهترین مستند بلند جوایز سینمایی اسکار در سال ۲۰۱۸ به آکادمی اسکار ارسال شدند.

به گزارش سینماسینما، آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار از ارسال ۱۷۰ اثر متقاضی برای رقابت در شاخه بهترین مستند بلند در نودمین دوره جوایز سینمایی اسکار خبر داد که رکوردی جدید در این شاخه از این جوایز محسوب می‌شود.

چندین فیلم از میان ۱۷۰ فیلمی ارسالی هنوز در لس‌آنجلس و نیویورک اکران نشده‌اند تا واجد شرایط در شاخه اسکار مستند باشند. تمام این فیلم‌ها باید واجد تمامی شرایط شاخه اسکار بهترین مستند بلند باشند تا در فرآیند رای‌گیری برای نامزد شدن در این شاخه مورد بررسی قرار گیرند.

یک مستند بلند برای واجد شرایط شناخته شدن جهت حضور در جوایز سینمایی اسکار باید در بازه زمانی تعیین شده حداقل ۷ روز در سینماهای منطقه لس‌آنجلس و همچنین ۷ روز در سینماهای شهر نیویورک اکران شده باشد.

داشتن نقد فیلم در یکی از روزنامه‌های نیویورک تایمز یا لس‌آنجلس تایمز نیز یکی دیگر از شرایط لازم احزار صلاحیت برای حضور در بخش مستند جوایز اسکار است و نقدهای تلویزیونی قابل قبول نیست. فیلمسازانی که قادر به دریافت نقد و بررسی در این روزنامه نیستند می‌توانند درخواست خود مبنی بر معافیت از این شرایط  را ارسال کنند.

آثار شرکت کننده در شاخه بهترین مستند بلند جوایز سینمایی اسکار می‌توانند در سایر شاخه‌های این جوایز سینمای نیز شامل بهترین فیلم و … شرکت کنند به شرط آن که واحد شرایط خاص هر یک از این شاخه‌ها باشند.

آثار مستند ارسالی توسط اعضای شاخه مستند آکادمی اسکار مشاهده می‌شوند و با استفاده از یک سیستم رای‌گیری حرفه‌ای ۱۵ فیلم به عنوان نامزدهای اولیه جوایز اسکار در بخش مستند معرفی می‌شوند. رای گیری نهایی برای انتخاب ۵ نامزد نهایی نیز تنها میان اعضای فعال و دائم آکادمی صورت می‌گیرد که تمامی فیلم‌های مستند نامزد شده را دیده باشند.

سال گذدشته «اُ.جی ساخت آمریکا» به کارگردانی «ازرا اِدلمن» موفق به کسب جایزه اسکار بهترین مستند بلند جوایز اسکار شد.

نامزدهای نودمین دوره جوایز سینمایی اسکار روز ۲۳ ژاویه ۲۰۱۸ (سوم بهمن) اعلام خواهد شد و مراسم اعطای جوایز این رویداد مهم سینمایی نیز روز چهارم مارس (۱۳ اسفند) برگزار خواهد شد.

منبع: ایسنا

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها