تاریخ انتشار:۱۳۹۴/۱۲/۱۶ - ۱۱:۴۳ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 12865

رضا رشیدپور و محمدجواد ظریف در برنامه دید در شب

رضا رشیدپور مجری برنامه «دید در شب» یادداشتی در صفحه اینستاگرام خود نوشته و به برخی حواشی جالب از گفت‌وگویش با محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه اشاره کرده است:

«خوشحالم که گفتگو با دکتر ظریف توجه بخش عظیمی از شما مخاطبان فرهیخته را جلب کرده. البته برخی نظرهای منتقدانه را هم خواندم که اگر لازم باشد در فرصتی دیگر پاسخ خواهم داد. فعلاً می‌خواهم چند نکته‌ی جالب از پشت‌صحنه‌ی برنامه بگویم. طبیعی است که حاشیه‌های گفتگو با مهمان ارزشمندی مانند وزیر خارجه مملکت، برای اقشار مختلف مخاطبان جذاب باشد.

یک ) تیم حفاظت ایشان بسیار مؤدب بود. برای بازدید از هر قسمت از دفتر کار من، ده بار اجازه می‌گرفتند. این شکل برخورد واقعاً تعیین‌کننده و فرهنگ‌ساز است.

دو ) حضور نیروهای حفاظتی در کوچه استودیو شک همسایه‌ها را برانگیخته بود. هرکدام سعی می‌کردند که اصل ماجرا را بفهمند. صبح روز بعد در اطراف محل کارمان شایعه شده بود که دیشب رییس‌جمهور به دیدار رشیدپور آمده! فکر کن …

سه ) پس از ورود وزیر خارجه، فیلم‌بردار پشت‌صحنه با جدیت ایشان را تا دم در سرویس بهداشتی تعقیب کرد! دکتر ظریف لبخند زد و گفت اگر اجازه بدهید دست و صورتم را بشویم!

چهار ) مهمان برنامه‌مان نه اهل چایی بود و نه نسکافه. ولی تا دلتان بخواهد میوه را دوست دارد

پنج ) آقای ظریف مشغول پوست کندن میوه بود که آقای جابر انصاری تماس گرفت. چند نکته مهم درباره مراسم تقدیر از خبرنگاران هماهنگ کردند. آقای وزیر جناب سخنگو را «جابر جون» خطاب می‌کرد

شش ) آقای دکتر گفتگوهای سیاسی دید در شب را دیده بودند و نظرهای جالبی در مورد برخی از آن‌ها داشتند. مثل ست بودن رنگ عبای آقای رسایی با مبل‌های دکور برنامه

هفت ) قبل از شروع ضبط، دکتر ظریف گفت که هیچ خط قرمزی برای طرح پرسش ندارد. گفتند که هر چه دوست دارید بپرسید. بعد از پایان برنامه هم هیچ حساسیت و ملاحظه‌ای نسبت به مطالب مطرح‌شده نداشتند

هشت ) اواسط کار شارژ لب تاپ متصل به ال ای دی‌های برنامه تمام شد. من نگران بودم که چگونه کلام پرحرارت جناب وزیر را قطع کنم که ایشان با طنازی خاص اصفهانی‌ها ناگهان گفتند بینندگان محترم ظاهراً شارژ لب تاپ تمام شده و باید این چند جمله را مجدداً ضبط کنیم

نه ) عکاس برنامه قبل از آغاز ضبط به مهمان گفت که آقای ظریف لطفاً بخندید. از همان خنده‌های معروف. آقای ظریف هم پاسخ داد که آخر خنده دلیل می‌خواهد و البته بلافاصله با صدای بلند خندید!

ده ) پس از پایان ضبط با حوصله فراوان و علیرغم خستگی با تک‌تک عوامل برنامه عکس یادگاری گرفت و با لبخند و شوخی استودیو را ترک کرد.

چند نکته مهم دیگر هم هست که دیگر در این پست نمی‌گنجد. شاید بعداً بنویسم.»

 

گفتنی است مصاحبه اخیر وزیر امور خارجه با بیست و پنجمین اینترنتی «دید در شب»، رکوردهای قبلی این برنامه را شکست و بازتاب‌های بسیاری در رسانه‌ها داشت.

این مصاحبه در ساعت صفر پنج‌شنبه سیزدهم اسفندماه بر روی تارنمای آپارات قرار گرفت و به نقل از کانال تلگرام اختصاصی برنامه، در کمتر از ۲۴ ساعت بیش از ۱۰۰ هزار بار تنها از روی این سامانه دیده شد. همچنین وب‌سایت‌های متعددی آن را بازنشر کرده و به‌صورت فایل تصویری برای دانلود در اختیار کاربران قرار داده‌اند.

روزنامه ایران، با اختصاص تیتر یک خود به این مصاحبه بخشی از صحبت‌های ظریف درباره برجام را در صفحه اول جا داد و با تیتر «جهان، برجام را پیروزی ایرانی‌ها می‌داند» به این مصاحبه پرداخت.

همچنین در متن کامل این خبر، گزیده‌ای از صحبت‌های وزیر امور خارجه درباره دست دادن با رییس‌جمهور آمریکا، مصاحبه پخش نشده با برنامه نود و موفقیت‌های ایران در برجام آورده شده است.

پس از «ایران» روزنامه «آرمان امروز» نیز با تیتر «۶ سال خانه‌نشینی با حکم احمدی‌نژاد» صفحه یک خود را به این گفتگو اختصاص داد.

آرمان از این گفت‌وگو با عنوان یک «گفت‌وگوی متفاوت» یاد کرد و نوشت: ظریف در این مصاحبه به پرسش‌های متفاوتی درباره زندگی سیاسی خود و مذاکرات هسته‌ای پاسخ داده است.

روزنامه قانون در صفحه سیاسی خود، انتقاد محمدجواد ظریف از نحوه انعکاس اخبار در صداوسیما را به‌عنوان بخشی از این گفت‌وگو پوشش داد.

قانون با نقل‌قول مستقیم از صحبت‌های ظریف در تیتر این مطلب نوشت: «باید از صداوسیما پرسید که چرا فقط دنبال اخبار منفی است.»

روزنامه هفت صبح با انتشار عکسی از پیاده‌روی تیم مذاکره‌کننده ایرانی در ژنو، از تیتر «یک ظریف متفاوت» برای پوشش مصاحبه ظریف با دید در شب استفاده کرده بود.

روزنامه‌های شرق، مردم‌سالاری، ابتکار و همدلی نیز روایت وزیر امور خارجه ایران از دیدار با اوباما را در تیترهای خود آورده بودند و در متن کامل گزارش همچون روزنامه ایران گزیده‌ای از این مصاحبه را برای مخاطبان خود منتشر کرده بودند.

روایت جمله معروف «هرگز یک ایرانی را تهدید نکن»، ماجرای خودکار پرتاب کردن سید عباس عراقچی، موفقیت‌های برجام، مصاحبه پخش نشده برنامه نود، زندگی شخصی محمدجواد ظریف، انتقاد از عملکرد صداوسیما در انتشار اخبار مذاکرات، خانه‌نشینی ظریف با حکم محمود احمدی‌نژاد و آینده سیاسی وزیر امور خارجه ایران، مهم‌ترین بخش‌های مصاحبه متفاوت ظریف با دید در شب بود که موردتوجه مطبوعات قرار گرفت.

 

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها