تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۸/۳۰ - ۱۸:۰۱ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 72813

اردوان زینی‌سوق گفت: ما با ساخت مستند «پندوم»، به وضوح سادگی گفتار و زندگی مردم منطقه کهگیلویه را روایت می‌کنیم.
به گزارش سینماسینما، وی که با مستند «پندوم» در بخش مسابقه ملی یازدهمین دوره جشنواره سینماحقیقت حضور دارد، درخصوص روند تولید این فیلم اظهار کرد: من در کهگیلویه متولد شدم و کودکی و نوجوانی‌ام در جمع مردم این منطقه سپری شده است. به قول هم‌ولایتی‌ام مرحوم «حسین پناهی» مظلومیت و سادگی مردم این دیار با فلسفه و حکمتی درهم آمیخته است که با هر نگاهی و از ویزور هر دوربینی که به آن نگاه کنی، موج مظلومیت را خواهی دید.
وی ادامه داد: «پندوم» در سه دوره زمانی، قبل از انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ایام تبلیغات کاندیداهای مجلس و نه ماه پس از پایان انتخابات، تصویربرداری شد. در این فیلم انتخابات بهانه‌ای برای دیدن مردم منطقه در یک شرایط خاص و حضور حداکثری آنها در تمام اتفاقات با کمترین توقع‌ها است.
زینی‌سوق پیرامون سختی‌های تولید این مستند توضیح داد: بیشترین مشکلات تولید در ایام انتخابات بود که برخی حاضر به کمترین همکاری با گروه تصویربرداری هم نبودند. همچنین هجوم مردم منطقه به سمت دوربین و تلاش برای حرف زدن‌های تکراری، تمرکز را از گروه سلب می‌کرد؛ چرا که مردم، هر دوربینی را دوربین صداوسیما متصور می‌شدند! همچنین ورود به ستادهای انتخاباتی برخی از کاندیداها هم ممکن نبود و گاهی اوقات با مقاومت و ممانعت آنها مواجه می‌شدیم.
گفتنی است که مستند «پندوم» برای نخستین بار در بخش مستندهای کوتاه یازدهمین جشنواره سینماحقیقت نمایش داده خواهد شد.
عوامل تولید این فیلم مستند عبارتند از: پژوهشگر و کارگردان: اردوان زینی‌سوق، تصویربردار: وکیل زعفرانی، صدابردار: حمید فرزاد، تدوینگر: مریم شاپوریان، تهیه‌کننده: کیوان کثیریان و اردوان زینی‌سوق، تهیه شده در: موسسه فرهنگی هنری هفت رخ معاصر
*مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی، یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را طی روزهای ۱۹ تا ۲۶ آذرماه ۱۳۹۶، با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» که از فرمایشات حضرت علی(ع) است، در شهر تهران برگزار خواهد کرد.

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها