تاریخ انتشار:۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۲۱:۵۰ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 143081

مراسم پاسداشت آرشاک قوکاسیان  و رونمایی از مستند « قصه ی آرشاک » ۶ مهر  در زادروز این دوبلور ایرانی برگزار می‌شود.

به گزارش سینماسینما به نقل از روابط عمومی شبکه مستند، « قصه ی آرشاک» مستند پرتره آرشاک قوکاسیان  و از تولیدات جدید شبکه مستند سیما یکشنبه ۶ مهر ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۸ تا ۲۰ با حضور مدیر شبکه مستند سیما و  جمعی از بزرگان عرصه دوبله و دوستداران فرهنگ در شهرک غرب، بلوار ایران‌ زمین شمالی، فرهنگسرای ابن‌سینا رونمایی می‌شود.

 این مستند به تهیه‌کنندگی و کارگردانی ابوالفضل توکلی در ۵۷ دقیقه به جنبه‌های مختلفی از زندگی کاری استاد قوکاسیان می‌پردازد.

توکلی درباره این مستند گفت: قوکاسیان (زادهٔ ۶ مهر ۱۳۲۳) گوینده یا دوبلور ایرانی که در فاصله سال‌های ۱۳۳۹ تا  اوایل سال ۶۲ به جای شخصیت‌های جوان در بسیاری از فیلم‌های سینمائی و سریال‌های ایرانی و خارجی گویندگی کرده‌است.  سپس به کانادا مهاجرت می کند و سال ۸۷ مراحل بازگشت ایشان به ایران انجام شده و به  دنیای دوبله بازمی گردد.  

وی افزود: از مهمترین کارهای ایشان می توان به «اسب جنگی» ساخته استیون اسپیلبرگ اشاره کرد که بعد از بازگشت ایشان به ایران  انجام گرفته است. 

این کارگردان افزود: در «قصه ی آرشاک»  قوکاسیان درباره ورودش به دوبله ، اینکه چرا مهاجرت کرد و سالهایی که در کانادا بود چه بر او  گذشت و  همچنین اینکه چه شد به ایران بازگشت؟ صحبت خواهد کرد.

توکلی گفت: قوکاسیان تنها دوبلور ارمنی ایران است و  تا امروز آثار درخشانی از خود بر جای گذاشته است. 

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها