تاریخ انتشار:۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۲۲:۱۰ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 138623

آخرین فیلم بلند سینمایی مهرداد غفارزاده که محصول مشترک ایران و ژاپن است و از پنج نقطه جهان روایت می‌شود آماده نمایش شد.

به گزارش سینماسینما آخرین ساخته بلند سینمایی مهرداد غفارزاده فیلم سینمایی «روی خط صفر» است که مراحل تولید آن مدتی در سکوت خبری پیش رفت و حالا آماده نمایش شده است.

این فیلم محصول مشترک ایران و ژاپن و لوکیشن‌های آن در ایران، ترکیه، سنگاپور، ژاپن و کنیا است.

 

فیلمبرداری این اثر به گونه‌ای بوده که مهرداد غفارزاده از ایران به ترکیه و از آنجا به خط استوای کنیا می‌رود و کارگردان ژاپنی هم از کشورش به سمت سنگاپور و بعد به خط استوای کنیا می‌رسد.

مهرداد غفارزاده کارگردان سینما درباره آخرین وضعیت تولید، اکران و دیگر جزئیات «روی خط صفر» گفت: این فیلم به علت وسواس زیادی که بین ما و طرف ژاپنی وجود داشت یکی دو سال در رفت و آمد بود و قریب به دوازده مرتبه تدوین متفاوت انجام شد و شاید به دلیل ساختارش قابلیت این را داشت که بیشتر تدوین شود.

«روی خط صفر» آماده نمایش شد/ فیلم سینمایی محصول ایران و ژاپن

وی افزود: من و کارگردان ژاپنی از دو سوی جهان بدون اینکه از داستان هم با خبر شویم در یک نقطه‌ای که روی خط صفر باشد (خط استوای کنیا) به هم رسیدیم و داستان هایمان با هم تصادف و تلاقی پیدا کرد و آن جا بود که شخصیت‌های قصه نیز با هم برخورد کردند.

این کارگردان ادامه داد: زمانی که ما بر اساس قصه فیلم در کنیا با هم برخورد کردیم چند روزی را برای پایان بندی مشترک، اختصاص دادیم و برای این کار نزدیک به دو هفته فیلمبرداری داشتیم.

«روی خط صفر» آماده نمایش شد/ فیلم سینمایی محصول ایران و ژاپن

غفارزاده درباره این فیلم گفت: فیلم سینمایی «روی خط صفر» تجربه‌ای دشوار بود که با هزینه‌ای تقریبا پایین به سبک دادائیسم ساخته شد. نوع ساختار و ایده متفاوت آن می‌تواند مورد توجه مخاطبان عام و خاص در جهان قرار بگیرد و به ادعای ژاپنی‌ها این نوع ساختار تا کنون تجربه نشده است.

وی درباره پخش این فیلم اظهار کرد: ژاپنی‌ها دست به کار شدند و با پخش کنندگان معتبر جهانی راجع به پخش گسترده آن صحبت کردند ما نیز در ایران با دوستان زیادی صحبت کردیم و مشتاق هستند پخش آن را بر عهده بگیرند.

«روی خط صفر» آماده نمایش شد/ فیلم سینمایی محصول ایران و ژاپن

غفارزاده در پایان عنوان کرد: امیدوارم تب و تاب کرونا در جهان و ایران کمتر شود تا بتوانیم این فیلم را در ایران و جهان و جشنواره‌ها بدون هیچگونه حاشیه و نگرانی نمایش بدهیم. خیلی تلاش می‌کنیم که به خوبی دیده شود، چون زحمات فراوانی برای تولید آن کشیده شده است.

گروه بازیگران «روی خط صفر» مهدی احمدی، کاناکو میزوموتو و رامین صدیقی هستند.

عوامل سازنده این فیلم عبارتند از تهیه کنندگان: سودابه خسروی، نائوکو ایشى سه، ایده و طرح ساختار فیلم: مهرداد غفارزاده، فیلمنامه نویسان: مهرداد غفارزاده، یوشیم یشو جیمبو، اکبر روح، کارگردانان: مهرداد غفار زاده، یوشیمیشو جیمبو، برنامه ریز و دستیار اول کارگردان: سیامک مردانه، دستیار دوم کارگردان: نعیم جعفری، منشی صحنه: گل کوشان، مدیر تولید: سید جلیل معتضدى، طراح صحنه و لباس: شیده محمودزاده، طراح چهره پردازی: سودابه خسروی، مدیر فیلمبرداری بخش ایران، ترکیه، آفریقا: محمد فکوری، صدا بردار ایران: مهدی ابراهیم زاده، عکاس: نادر فوقانی، صداگذار: حسین ابوالصدق، آهنگساز:کیاوش صاحب نسق، تدوین: شاهین یارمحمدی، تیتراژ: مهران گل محمدی، امور کامپیوتری: امین انتشاری، لابراتوار: استودیو روشنا، امور بین الملل: علی غیاثوند، سرمایه گذاران: عبدالرضا آصفی، سودابه خسروی، نائوکو ایشى سه.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها