تاریخ انتشار:۱۴۰۰/۰۸/۱۷ - ۱۷:۱۴ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 164011

فیلم «زالاوا» به کارگردانی ارسلان امیری در جشنواره منتقدین فیلم شیکاگو و آنومالی نیویورک به نمایش در می آید.

به گزارش سینماسینما، به نقل از روابط عمومی پروژه، فیلم سینمایی «زالاوا» به کارگردانی ارسلان امیری در ادامه‌ حضور جهانی خود در جشنواره سالانه منتقدین فیلم شیکاگو و سومین دوره جشنواره ژانر آنومالی – راچستر نیویورک به نمایش در می‌آید.

انجمن منتقدین فیلم شیکاگو به منظور بزرگداشت هنر سینما و نقد فیلم، ‌هر ساله فیلم‌های برگزیده توسط گروه منتقدین خود را در قالب جشنواره‌ای از تاریخ ۱۲ تا ۱۴ نوامبر مصادف با ۲۱ تا ۲۳ آبان ماه در شیکاگو برگزار می‌کند.

امسال سیزده فیلم در این رویداد حضور دارند و «زالاوا» در نیمه‌شب افتتاحیه جشنواره به نمایش درمی‌آید.

همچنین سومین جشنواره آنومالی موسوم به «جشنواره‌ فیلم‌های ژانر راچستر» که هرساله در نیویورک برگزار می‌شود، فیلم «زالاوا» به تهیه‌کنندگی سمیرا و روح‌الله برادری را در بخش رسمی خود انتخاب کرده است.

این جشنواره با رویکرد معرفی سینمای مستقل ژانر در تمامی گونه‌های وحشت، فانتزی، علمی- تخیلی و اکشن، آثاری را از کشورهای مختلف از تاریخ ۴ تا ۷ نوامبر (۱۳ تا ۱۶ آبان‌ماه) به نمایش درمی‌آورد.

نوید پورفرج، پوریا رحیمی سام، هدی زین‌العابدین، باسط رضایی، فریدون حامدی، شاهو رستمی، زاهد زندی و شماری از بازیگران تئاتر و تلویزیون استان کردستان در «زالاوا» به ایفای نقش پرداخته‌اند. این فیلم سینمایی، پاییز سال گذشته در روستای شیان کردستان و ‌خرم‌رود همدان در ۴۹ جلسه فیلمبرداری شد.

این فیلم، نوشته‌ آیدا پناهنده، تهمینه بهرام و ارسلان امیری با روایتی بین ژانری با بهره‌گیری از مایه‌های سینمای وحشت به ادعای اهالی روستای زالاوا درباره‌ حمله‌ یک جن به افراد روستا می‌پردازد.

«زالاوا» تاکنون ۷ جایزه از سی و نهمین جشنواره‌ فیلم فجر، سی‌ و ششمین هفته منتقدین فیلم ونیز، فدراسیون منتقدین فیلم (فیپرشی) و فانتاستیک فِست آمریکا، دریافت کرده است.

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها