تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۰۹/۱۱ - ۱۵:۱۰ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 33780

محمد زرین دستمراسم تشییع زنده‌یاد محمد زرین‌دست روز یکشنبه ۱۴ آذرماه از مقابل خانه سینما به سمت بهشت‌ زهرا(س) برگزار می‌شود.

به گزارش سینماسینما، برادرزاده زنده‌یاد محمد زرین‌دست با اعلام این خبر یادآور شد: مراسم تشییع محمد زرین‌دست، بازیگر، کارگردان و تهیه‌کننده سینما یکشنبه ۱۴ آذر ماه ساعت ۹:۱۵ دقیقه صبح از خانه سینما در خیابان وصال آغاز و پیکر آن مرحوم در قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) به خاک سپرده می‌شود.

او اظهار کرد: برخلاف تلاش‌هایمان برای خاکسپاری ایشان در قطعه نام‌آوران، در نهایت ناچار شدیم به قبرهای چند طبقه قطعه هنرمندان تن بدهیم.

پیشتر علیرضا زرین‌دست – برادر این هنرمند فقید – گفته بود که مراسم تشییع پیکر محمد زرین‌دست در حال برنامه‌ریزی است، ولی احتمالا در قطعه‌ نام‌آوران دفن خواهد شد.

او در توضیحی در این‌باره گفت: در  قطعه هنرمندان جای کافی نیست و یک قبر سه‌ طبقه هست که هربار برای دفن در آن باید سنگ برداشته شود، به همین دلیل ترجیح ما قطعه نام‌آوران است.

محمد زرین‌دست در حوزه‌های مختلف بازیگری، نویسندگی، کارگردانی و تهیه‌کنندگی فعالیت داشته که بسیاری از آن‌ها قبل از انقلاب بوده و از جمله شاخص‌ترین کارهای او به بازی در فیلم «بی‌پولی» می‌توان اشاره کرد.

این هنرمند که متولد ۱۳۱۳ بود، سال‌های متمادی با نام «تونی زرین دست» در آمریکا در عرصه فیلمسازی فعالیت می‌کرد.

منبع: ایسنا

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها