تاریخ انتشار:۱۳۹۴/۰۷/۱۹ - ۱۳:۱۵ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 3962

وودی آلن که همیشه سعی کرده زندگی خصوصی اش را از چشم های کنجکاو پنهان نگه دارد برای نخستین بار اجازه داده دوربینی از زندگی او و فرایند خلاقه را به تصویر بکشد.
مستند «وودی آلن» روایتی از زندگی این کارگردان صاحب نام آمریکایی است که رابرت وید کارگردانی آن را برعهده داشته است.

این فیلم توانسته است در ۶ جلسه گفتگو و با گذران روزها و هفته‌های متعدد با وودی آلن، مروری هرچند اجمالی اما اختصاصی بر زندگی و خلاقیت هنری او داشته باشد.

کارگردان این امکان استثنایی را یافته که سر صحنه تهیه برخی فیلم های وودی آلن ظاهر شود و از او فیلم بگیرد. اجازه ای که او تاکنون به کسی نداده است.

آلن همچنین به روبرت واید اجازه داد که در خانه‌اش در منهتن برود و از مراحل مختلف نوشتن تا ادیت کارهایش از او فیلمبرداری کند.

وودی آلن ۷۹ ساله کمدین، بازیگر، کارگردان، نویسنده و موسیقی‌دان آمریکایی است. آلن فعالیت حرفه‌ای خود را به عنوان یک نویسنده کتابهای طنز و سپس یک کمدین روی صحنه آغاز کرد و سپس در دهه ۶۰ میلادی فعالیت فیلم سازی خود را آغاز کرد.

آنی هال (۱۹۷۷)، منهتن (۱۹۷۹) و نیمه شب در پاریس (۲۰۱۱) از مشهورترین فیلم‌های وودی آلن اند. وی ۲۴ بار نامزد اسکار و چهار بار برنده آن شده است که این جوایز شامل یک اسکار بهترین کارگردانی و سه جایزه اسکار بهترین فیلم‌نامه غیراقتباسی شده است.

«وودی آلن» ساعت ۱۶ روز دوشنبه ۲۰ مهر به مدت ۱۰۰ دقیقه از شبکه مستند سیما روی آنتن می رود و بازپخش آن ۸صبح روز سه شنبه خواهد بود.

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها